مراقبت از پوستهای چرب و مشکل دار

پوست به عنوان یک دستگاه پوششی بدن وظیفه مهم محافظت از بدن انسان را در اختیار دارد و باعث یک سد دفاعی در برابر مواد مضر و میکرو ارگانیسمها می شود و بنا به شیوه زندگی ما در مکان ها مختلف واکنش نشان می دهد و اگر این روند با مشکلی مانند پیری ، سیگار کشیدن و تماس بیش از حد با نور خورشید قرار گیرد خاصیت ارتجاعی آن کمتر می شود و در برابر میکرو ارگانیسمها واکنش چندانی نمی تواند انجام دهد. پوست از دولایه اصلی تشکیل شده است که به عنوان : ایپدرم (روپوست) که لایه نازک خارجی است و درم که لایه ضخیم تر داخلی می باشد و مراقبت ویژه و متعددی را طلب می کند تا یک فرد پوست شاداب و منحصر به فردی داشته باشد

غدد چربی موجود در پوست با ترشحات خود پوست را چرب نگه می‌دارند؛ این چربی سلامت پوست را حفظ کرده و از آن در برابر عوامل محیطی بیرونی محافظت می‌کند اما مشکل زمانی پیش می‌آید که این ترشحات بیش از حدِ مورد نیاز باشد. یکی از دلایلی که آقایان و بانوان بر روی صورت خود شاهد حالت روغنی، جوش و آکنه می باشند و زیبایی صورتشان دست خوش تغییراتی کوچک می شود وجود بیش از حد مقدار چربی در پوست است.

در افرادی که دارای پوست چرب هستند مشکلات خاصی مشاهده می‌شود از جمله ایجاد ظاهری چرب و براق که پوست زبر و لک‌دار می‌شود و منافذ پوست به وضوح قابل مشاهده می‌شوند. پوست‌های چرب مستعد ظهور جوش‌های قرمز، سرسیاه، سرسفید و چرکی است زیرا چربی‌ها منافذ پوست را مسدود کرده و محیط را برای رشد میکروب‌ها فراهم می‌کنند. بروز جوش یا آکنه در پوست چرب نه تنها در ناحیه صورت بلکه در شانه، بازو، پشت و قفسه سینه نیز مشاهده می‌شود.

درمان پوست چرب و جوش دار ، مراقبت از پوست چرب و از بین بردن چربی زیر پوست با داروی گیاهی، ماسک خانگی برای پوست چرب، صابون برای پوست چرب تاثیر گذار خواهد اما مراقبت از پوست چرب و حساس بسیار مهم است و نمی توان از هر دارو و موادی برای پاکسازی و مراقبت استفاده کرد.

پوست چرب چیست و ساختار آن چگونه است؟

 به طور کلی دو نوع غده در داخل پوست وجود دارند : ۱- غدد مترشحه چربی ۲- غدد مترشحه عرق معمولا دهانه هر کدام از غدد چربی به یک فولیکول مو باز می شود ، اما در بعضی از موارد در پای هر فولیکول مو چند غده چربی وجود دارد که سبب تجمع چربی (sebum) بر روی پوست می گردد. غدد عرق عمیقا “ در داخل لایه های زیرین پوست ( درم) به صورت پایانه های فنری شکل ریشه دوانده اند که توسط یک لوله تو خالی جهت دفع عرق از لایه های بالاتر (اپیدرم ) عبور کرده و دهانه کوچک آن در سطح پوست باز می شود . اگر غدد چربی پوست بیش از حد چربی ترشح کنند، باعث ایجاد پوست چرب می‌گردد. چربی زیاد روی پوست می‌آید و شکل براق روغنی به آن می‌دهد.

 به دلیل این که منافذ پوستی درشت هستند، پوست زمخت به نظر می‌رسد. علل ایجاد پوست چرب - وراثت - مقدار هورمون‌های بدن - بارداری - قرص‌های ضد بارداری - مواد آرایشی صورت - آب و هوای گرم و مرطوب به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بلوغ، پوست چرب در نوجوانان زیاد دیده می‌شود، اما در هر سن دیگری هم می‌توان رخ دهد.

 به طور کلی با افزایش سن، پوست خشک‌تر می‌شود. ترشح چربی پوست در طی دوران نوجوانی زیاد می‌شود و با افزایش سن کاهش می‌یابد. پوست چرب با فعالیت بیش از حدی که برای تولید چربی دارد، می تواند برای افراد دردسر درست کند. کسانی که دارای پوست چرب هستند، بیشتر جوش میزنند و صورتشان بیشتر اوقات براق است. کمی آلودگی و گرد و غبار میتواند به راحتی به پوست آنها آسیب برساند.

مراقبت برای کسانی که پوست چرب دارند: 1_از یک شوینده غیرصابونی استفاده کنید. 2_هفته ای یک تا دو بار از ماسک اسکراب استفاده کنید 3_مرطوب کننده پوست را فراموش نکنید! 4_همیشه کرم ضدآفتاب بزنید 5_پوست را با محصولات متناسب متعادل كنيد.

شرکت تالگو با ارائه محصولاتی تحت عنوان Purete Marine راه را برای مقابله با پوست‌های چرب و مشکل‌دار هموار کرده است. در این دسته از محصولات چند محصول مجزا قرار گرفته‌ است که به تفکیک به آنها خواهیم پرداخت.

مراقبت از پوست چرب تالگو


فلویید مات کننده

اولین محصول در این دسته مایع مات کننده Purete Marine نام دارد که هم برای آقایان و هم برای خانم‌هایی مناسب است که دارای منافذ قابل رویت روی پوست خود هستند. مواد ضدسبوم موجود در آن باعث می‌شود که براق بودن سبوم را با اصلاح غلظت آن برطرف سازد . 

ماسک ضد آلودگی

این محصول ماسک ضدآلودگی Purete Marine است که برای مردان و زنانی که دارای منافذ قابل رویت هستند مناسب است. این ماسک تنها پس از ده دقیقه، سبوم‌ها و ناخالصی‌ها را از روی پوست پاک می‌کند و پوست بلافاصله تمیزتر به نظر رسیده و سطح پوست صاف و یک‌دست می‌‌شود. توصیه می‌شود که هفته‌ای دو بار این ماسک روی کل صورت (به غیر از دور چشم) به طور یکدست اعمال شود و بعد از 10 دقیقه به طور کامل شسته شود.

تصحیح کننده ناصافی پوست

این محصول امولسیونی است که برای مردان و زنانی تولید شده که دارای منافذ قابل رویت یا عیب‌هایی در سطح پوست هستند. این ژل که با هیالورونیک اسید برای بازسازی پوست غنی شده است، باعث می شود بخش های باکتریایی پوست کاملا پاکسازی شده و عیوب پوست فورا از بین بروند. درمانی فوری را ارائه داده و کمک می‌کند تا مراکز باکتری از سطح پوست پاکسازی شوند. این ژل قادر است عیوب را از روی پوست در عرض چند روز برطرف نماید. توصیه می‌شود که این ژل هر روز و هر شب روی مناطق مورد نظر اعمال شود.

کنستانتره تنظیم چربی

محصول بعدی در این دسته، کنستانتره تنظیم چربی Purete Marine است. این کنستانتره برای افرادی است که پوستی براق و منافذی قابل رویت دارند. این روش درمانی بسیار قوی است و ترشحات چربی زیر پوستی را تعدیل می‌کند، کیفیت سبوم‌ها را بازیابی کرده و و ضخامت پوست و منافذ را کاهش می‌دهد. بعد از 7 روز از مصرف این محصول، پوست خالص‌سازی شده و ترشحات چربی به حالت عادی باز می‌گردند. توصیه می‌شود که هر یک شیشه از محصول در دو نوبت صبح و شب، بعد پاکسازی، روی صورت اعمال شود


درنهایت، ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که شرکت تالگو پاک‌کننده‌های آرایشی را نیز ارائه می‌کند که استفاده از آنها می‌تواند در نگهداری و مراقبت از پوست‌های چرب بسیار مفید باشد.

محصولات مرتبط با مراقبت از پوستهای چرب و مشکل دار

جلبک خرد شده
جلبک خرد شده
کد: VT 3401
قیمت: 27000 تومان
حجم: 40gr
بیشتر
ژل پلاسمگ
ژل پلاسمگ
کد: VT 3455
قیمت: 180000 تومان
حجم: 150ml
بیشتر
تصحیح کننده ناصافی پوست
تصحیح کننده ناصافی پوست
کد: VT 14029
قیمت: 135000 تومان
حجم: 15ml
بیشتر
مايع مات كننده
مايع مات كننده
کد: VT 14031
قیمت: 195000 تومان
حجم: 40ml
بیشتر
كنستانتره تنظیم كننده چربی
كنستانتره تنظیم كننده چربی
کد: VT 14028
قیمت: 180000 تومان
حجم: ml 7*1.2
بیشتر
ماسک ضد آلودگی
ماسک ضد آلودگی
کد: VT14030
قیمت: 165000 تومان
حجم: 40ml
بیشتر
جلبک خرد شده
جلبک خرد شده
کد: KT 3400
قیمت: 210000 تومان
حجم: 500gr
بیشتر
مایع آبرسان و مات کننده قوی
مایع آبرسان و مات کننده قوی
کد: VT 1500
قیمت: 150.000 تومان
حجم: 50ml
بیشتر
 
 
telegram
google
instagram
facebook
twitter