ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

همه چیز درباره کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار

30 فروردین ، 1401
موسسه تالگو پاریس

مناسب ترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار، کرم هایی هستند که افراد دارای پوست چرب و مستعد جوش بدون دغدغه بتوانند برای پوست خود استفاده کنند و از فواید این نوع از کرم ها بهره مند شود. کرم های ضد آفتاب نقش اساسی در جلوگیری از بروز ملانوما دارند و همچنین می توانند از برخی سرطان های پوست از جمله کارسینوم سلول سنگفرشی پیشگیری کنند. لذا کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار از سوی برندهای مختلف تولید شده است تا افراد دارای پوست چرب از ویژگی های مثبت ضدآفتاب ها محروم نشوند.

در ادامه با ما در تالگو پاریس تهران همراه باشید تا شما عزیزان را با ویژگی های کرم های ضد آفتاب مناسب برای پوست های چرب و جوشدار بیشتر آشنا کنیم.

کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار

بسیاری از افرادی که داری پوست چرب و جوش دار هستند به دلیل عوارضی که کرم های ضد آفتاب دارند از این نوع کرم ها استفاده نمی کنند. استفاده از کرم های ناسازگار با پوست چرب می تواند احساس سنگینی در صورت برای این افراد بدهد و به دلیل این که منافذ پوستی از طریق این کرم ها بسته می شود، لذا موجب بروز جوش و همچنین تشدید جوش و آکنه خواهد شد. لذا مناسب ترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار باید توسط این افراد مورد استفاده قرار گیرد تا از فواید آن بهره مند شوند. بهترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار کرم های بدون روغن و غیر کومدوژنیک هستند.

کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست چرب و جوشدارکرم ضد آفتاب مناسب برای پوست چرب و جوشدار

ویژگی های کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار

کسانی که دارای پوست چرب و مستعد جوش و آکنه هستند باید با ویژگی های بهترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار آشنا شوند تا بتوانند مناسب ترین کرم ضدآفتاب را برای خود انتخاب کننند و با استفاده از آن از پوست خود در برابر اشعه های مضر آفتاب از جمله فرابنفش جلوگیری کنند.

توجه بافت مناسب در انتخاب کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

بسیاری از کرم های ضد آفتاب برای پوست های چرب مناسب نمی باشند چرا که موجب ایجاد لایه ضخیم بر روی پوست می شوند و با بستن منافذ سبب ایجاد جوش و آکنه می گردند.  مناسب ترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار باید از بافت سبک و بدون چربی باشد و بر پایه آب فرمولاسیون شود.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

چگونه یک ضد آفتاب برای پوست مستعد آکنه انتخاب کنیم؟

همه آنچه که باید از ترکیبات و عوارض ضد آفتاب ها بدانید

توجه به نوع کرم در انتخاب کرم ضد آفتاب برای پوست جوش دار

به طور کلی کرم های ضد آفتاب را بر اساس عملکرد خود در مراقبت از پوست می توان به دو نوع شیمیایی و فیزیکی دسته بندی کرد. در نوع فیزیکی اشعه آفتاب از روی پوست انعکاس داده می شود و در نتیجه قادر به نفوذ در پوست نخواهد بود.

در انواع شیمیایی، اشعه مضر خورشید توسط کرم جذب می شود و در نتیجه به داخل پوست نفوذ نخواهد کرد. کرم های نوع شیمیایی باید نیم ساعت پیش از در معرض قرار گرفتن آفتاب مورد استفاده باشد تا جذب پوست شود. نوع کرم نیز در صورت بستن منافذ می تواند عاملی در تشدید جوش و آکنه باشد.

توجه مواد تشکیل دهنده کرم در خرید کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست چرب

از نکات مهمی که در حین  خرید مناسب ترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار باید مورد توجه باشد، توجه به درج واژه غیر کومدوژنیک است. این نوع از کرم ها در ترکیبات خود از موادی استفاده می کنند با ایجاد مانع فیزیکی سبب پیشگیری از نفوذ اشعه های آفتاب می شوند.

در بسیاری از کرم های ضد آفتاب، ترکیباتی از قبیل هوموسالات، اوکتی نوکسات، اکسی بنزون و آووبنزون وجود دارد که برای پوست های چرب و مستعد آکنه بسیار مضر هستند و می تواند سبب تحریک این نوع از پوست ها شود. در مناسب ترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار به طور معمول از موادی استفاده می شود که موجب تحریک پوست نخواهد شد.

نکات مهم در انتخاب کرم ضد آفتابنکات مهم در انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب پوست چرب و جوشدار

SPF و پوست های چرب

اس پی اف یکی از اصطلاحات رایجی است که در مورد کرم های ضد آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد و همیشه هم بر روی این کرم ها این عبارت با عددی در مقابل آن درج شده است. هر چه این عدد بیشتر باشد قدرت محافظت آن نیز در مقابل اشعه یو وی بی بیشتر خواهد بود لذا اس پی اف با عدد بالا برای استفاده روزانه برای پوست های چرب می تواند گزینه خوبی باشد.

کرم فاقد چربی مناسب برای پوست های مستعد آکنه

بسیاری از کرم های ضد آفتاب دارای مواد روغنی هستند، مواد روغنی به دلیل خاصیتی که دارند سبب مسدود شدن منافذ در پوست های چرب می شوند که موجب ایجاد جوش و آکنه خواهند شد. بر همین اساس از کرم هایی استفاده کنید که بدون چربی هستند.

کرم ضدآفتاب بدون عطر و مواد تحریک کننده

استفاده از عطرها و رایحه ها در ترکیبات کرم های ضد آفتاب امری رایج محسوب می شود، اما این نوع از کرم ها به هیچ عنوان برای پوست های حساس، چرب و مستعد آکنه مناسب نیستند به همین دلیل این افراد باید از کرم هایی استفاده کنند که فاقد عطر و رایحه هستند.

بهترین کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار

امروزه تنوع کرم های ضد آفتاب بسیار زیاد است و شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند به طور معمول به تولید تولید کرم های ضد آفتاب برای انواع مختلفی از پوست ها هستند، انواع گوناگونی از این کرم ها نیز برای پوست چرب وجود دارد، که از مناسب ترین انواع کرم ضد افتاب برای پوست چرب و جوش دار می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

  • ضد آفتاب انواع پوست لوسل
  • کرم ضد آفتاب سین بایونیم مداکونیل
  • کرم ضد آفتاب سان سل پوست چرب لایسل
  • کرم ضد آفتاب ویشی مدل وِلوِتی
  • کرم ضد آفتاب فاقد چربی SPF50 بیوتی اسکین
  • کرم ضد آفتاب فاقد چربی SPF 50 هیدرودرم
  • ضد آفتاب فیوژن واتر Age Repair ایزدین
  • کرم ضد آفتاب فاقد چربی الارو
  • فلوئید ضد آفتاب کرم پودری +SPF 50 پوست های چرب بیزانس
  • کرم ضد آفتاب فاقد چربی ام کیو MQ

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشداربهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs