ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

بهترین روش های سنتی مراقبت از پوست را بشناسیم

13 اردیبهشت ، 1400
موسسه تالگو پاریس

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ خطوطی که با افزایش سن شما بر چهره‌تان نقش می‌بندد نه پاک شدنی‌اند و نه صاف شدنی و اولین علامت مشهود افزایش سن شما هستند. زیبایی پوست به علت داشتن تاثیر مستقیم بر اعتماد به نفس از اهمیت بالایی برخوردار است و همه ی افراد به دنبال یافتن راه های مختلف برای تقویت پوست خود هستند و داشتن پوستی زیبا عاری از آکنه و جوش آرزوی همه است. یکی از بهترین و آسان ترین و کم هزینه ترین روش های سنتی مراقبت از پوست برای داشتن پوستی زیبا با استفاده از طب سنتی است. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این باورند که داشتن تغذیه مناسب تاثیر قابل توجهی بر زیبایی پوست دارد. در این مقاله شفاف و زیبایی سازی پوست صورت در طب سنتی بررسی می شود.

روش های سنتی مراقبت از پوست

روش های مراقبت از پوست در مردان

در مردان غالباً خطوط چهره دیرتر از زنان ظاهر می‌شود چرا که معمولاً پوست آنها ضخیم‌تر بوده و به علاوه با اصلاح کردن صورت، مرتباً سلول‌های مرده را از پوست برمی‌دارند. پوست یک‌ چهارم حجم گردش خون بدن را به خود اختصاص داده و همه حجم خون بدن هر ۱۱ دقیقه یک‌ بار از پوست عبور می‌کند.
پوست به تنظیم حرارت و حذف مواد زائد و سموم بدن کمک می‌کند همچنین از هجوم میکروب‌ها و شرایط محیطی نامناسب جلوگیری می‌کند.
مراقبت از پوست به رژیم غذایی خوب، آب زیاد، هوای تازه، ورزش، خواب خوب و دور بودن از ناراحتی‌های عصبی نیاز دارد.
استفاده از مواد چربی زیاد و مواد قندی فراوان و نیز نوشیدن مواد محرک مانند قهوه‌ و چای پررنگ برای پوست مضر است.
در روز ۳ وعده غذای کامل لازم است و از کم کردن یا زیاد کردن وزن باید پرهیز کرد چون این عمل مانند آفتاب، باعث چروک پوست می‌شود.
مایعات کافی بنوشید. مایعات اگر به صورت آبمیوه یا شیر باشد نیز بهتر است. هرچه مایعات زیادتر بنوشید پوست با طراوت‌تر می‌شود و باعث می‌شود سموم بدن توسط کلیه‌ها دفع شود.

با قرار دادن روغن‌های مایع سالم در رژیم غذایی روزانه نیز پوست را می‌توان با نشاط و براق نمود، روغن‌های مایع مثل روغن زیتون و روغن‌ ماهی بسیار مفید و لازم هستند.

روش های خانگی مراقبت از پوست

نکات ضروری برای حفظ سلامت کبد

بار دیگر ذکر این نکته کلیدی ضروری است که اصلاح کبد و رعایت تدابیر ضروری برای حفظ سلامت کبد از مهم‌ترین نکات برای داشتن پوستی سالم و باطروات است و در صورت ابتلا به “کبد چرب” باید سریعاً برای درمان آن بر اساس روش‌های ساده طب سنتی اقدام کرد.
در طب سنتی “سرکه انگبین عسلی” برای درمان کامل مشکلات کبدی، تقویت کبد، کمک به عملکرد منظم کبد همچنین پیشگیری از بروز بیماری‌های کبدی مورد استفاده قرار میگیرد. اصلاح نوع روغن مصرفی روزانه نیز یکی موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال روغن کنجد، روغن زیتون، روغن شحم گاوی و روغن دنبه از روغن‌های سالمی هستند که باید جایگزین روغن‌های مایع موجود در بازار شوند.و دوباره ذکر می کنیم که همچنین ترک نوشیدن “آب یخ” و آب هنگام صرف غذا نیز برای درمان کبد چرب، بسیار ضروری است. مصرف سرکه انگبین عسلی همچنین موجب رفع سیاهی دور چشم و تغییر واضح رنگ پوست صورت و شادابی و طروات آن میشود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs