ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

شوره سر چیست و چه عوارضی دارد

25 مهر ، 1402
موسسه تالگو پاریس

شوره سر علل، درمان و عوارض جانبی آن 

شاید تا به حال برایتان پیش آمده قرار مهمی دارید یا به یک مهمانی خاص دعوت شده اید. ناگهان بعد از اینکه موهای خود را شستید و لباس ‌های شیک و تمیز پوشیدید، متوجه سفیدک ‌های ریز لای موها یا روی لباس خود می‌شوید! شوره سر و درمان شوره سر مشکلی که بیشتر ما آن را تجربه نموده ایم. شوره، یک اختلال رایج و مزمن پوست سر است. مشخصه‌‌ ی آن پوسته پوسته شدن پوست کف سر است. با اینکه شوره‌ سر مشکلی مسری یا جدی نیست، اما ظاهری ناخوشایند دارد. برای همین است که درمان شوره سر و رفع شوره و خارش سر یکی از مهم‌ ترین دغدغه‌های افرادی است که به ظاهر خود اهمیت می ‌دهند. در این مقاله سعی داریم دریابیم شوره سر چیست و علل و راه درمان آن را با هم بررسی کنیم.

علت ایجاد شوره سر چیست؟

قبل از اینکه به سراغ درمان شوره سر برویم، بهتر است دلایل ایجاد آن را بدانیم.

 1. کم شستن موها
 2. مخمرهایی شبیه قارچ (مالاسه زیا)
 3. پوست خشک
 4. حساسیت به محصولات مراقبت از مو (درماتیت تماسی)
 5. پوست چرب و حساس (درماتیت سبوره‌ای)

جلوگیری از ایجاد شوره سر
ایجاد شوره سر و جلوگیری از آن

راه های درمان شوره سر

تقریبا همیشه می‌ توانیم شوره‌ سر را کنترل کنیم، اما ممکن است درمان آن نیازمند آزمون و خطا باشد. به طور کلی، برای رفع شوره‌ سر خفیف، هر روز با شامپوهای ملایم سر خود را بشویید. با این کار سلول‌ های مرده پوست روی هم انباشته نمی‌شوند و چربی پوست سر کنترل می‌شود. در صورت مؤثر نبودن شامپو های معمولی یا برای درمان سریع شوره سر، می‌توانید از شامپو ضد شوره‌ استفاده کنید؛ اما توجه کنید که تمامی این شامپوها یکسان نیستند، باید آن‌ها را امتحان کنید تا شامپویی را بیابید که برایتان مؤثر است.

کمبود کدام ویتامین باعث شوره سر میشود

شوره سر علت های مختلفی دارد اما کمبود ویتامین ب عامل مهمی به شمار می رود.

تشخیص شوره ی سر از شپش

برای تشخیص یک راه ساده وجود دارد که میتوانید در خانه انجام دهید. یک روز نامه را پهن کنید، سر فرزند خود را با دست روی روزنامه بتکانید، اگر به راحتی از سر فرزندتان جدا شد و داخل روزنامه ریخت بدون شک شوره است، اما اگر با تکان مو به راحتی از سر جدا نشد باید بدانید که تخم شپش یا رشک است.
به دلیل اینکه شوره به هیچ عنوان چسبندگی ندارد اما رشک ها به دلیل ترشخ صمغ گونه باعث میشود که به مو بچسبد و به آسانی از مو رها نگردد.
یکی دیگر از راه های تشخیص شورره سر از شپش این است که دانه های سفیدی که روی مو رویت می شود را بین دو ناخن خود قرار داده اگر به راحتی از مو جدا شد که شوره است، اما اگر راحت از مو رها نشد میفهمیم که شپش میباشد.
این نکته را در نظر داشته باشید که اندازه تخم شپش یا رشک تقریبا یک میلی متر و در حد یک نقطه است. که بر رنگ سفید کدر میباشد که به حد خیلی زیادی به مو میچسبد.
شپش هر وقتی که به سر منتقل شد خود را به سرعت به پوست سر میرساند. به دلیل اینکه از نور فراری است و همین دلیل به هنگام معاینه نباید نور زیادی به سر بیاندازیم چون در این صورت شپش به سوی لایه های زیرین سر حرکت میکند و باعث میشود که پیدا کردن آنها دشوار شود. لکه ها و پوسته هایی که به رنگ سفید هستند را روی موی خود پیدا کنید و به طور معمول پوسته هایی که روشن تر هستند شوره می باشد. اما باید دقت کنید که این کار را دقیق و نزدیک با آینه انجام بدهید.
مو های خود را شانه بزنید. اگر هنگام شانه زدن دانه های سفید رنگ روی موی شما حرکت کرد، احتمالا شوره است ولی اگر به سختی به موی شما چسبیده باشد به احتما خیلی بالا شپش می باشد.

مو های خود را با شامپو به خوبی بشویید و این کار را چندین بار تکرار کنید. در اکثر وقت ها با یک بار شامپو زدن شوره از از روی موها از بین میرود. اگر بعد از چند بار شستشوی موها، لکه های به رنگ سفید از روی موها نرفت مخصوصا در نقطه هایی که به ریشه مو بسیار نزدیک است احتمال خیلی زیاد شپش است.

درمان های خانگی برای شوره سر

گاها شامپوهای ضد شوره موثر هستند اما بعضی اوقات کاری از دست آنها هم برنمی آید که اینجا باید به سراغ راه و روش درمان دیگری رفت که درادامه می خوانید.

درمان شوره سر
درمان شوره سر

درمان شوره سر با ماست

ماست، نه تنها ماده بسیار خوبی برای مو و پوست سر شما است، بلکه یک راه عالی برای از بین بردن شوره سر نیز می باشد. ماست ساده را بردارید و آن را روی پوست خود بمالید. اجازه دهید 20 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید، حالا از کمی شامپو برای شستن پوست سر خود استفاده نمایید. روش دوم :ماست در کنار دنیایی از خواص برای برطرف کردن شوره سر هم درمانی عالی قلمداد می شود. راه و وقت درست اینطور است که ماست را با نوک انگشتانتان به کف سر مالیده و بعد از 10-15 دقیقه به خوبی آبکشی کنید و بعد از آن موهایتان را طبق روال طبیعی استحمام بشویید.

درمان شوره سر با ماساژ روغن نارگیل

کمی روغن نارگیل را حرارت داده و پوست خود را با آن ،به آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب بماند و صبح روز بعد با شامپو بشورید. پاک کردن روغن از سر دشوار خواهد بود.در صورت لزوم دو بار موهایتان را شامپو کنید. روغن نارگیل و مخصوصا روغن های گرم پوست سر و مو را مرطوب می کنند پس این روش را هر هفته تکرار کنید.

درمان شوره سر با روغن زیتون

از روغن زیتون طبیعی و خالص استفاده کنید؛ اگر در دسترس ندارید، از روغن زیتون معمولی و همیشگی خود برداشته و آن را حرارت دهید و روی مو و پوست خود بمالید. به آرامی ماساژ دهید. روغن زیتون رطوبت از دست رفته شما را برمی گرداند؛ موهای شما سالم، براق و البته بدون شوره سر می شود.

بهترین درمان شوره سر با گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص مفید بسیاری است، یک عدد آلوئه ورا نصفش کنید و ژل چسبنده آن را در یک کاسه بریزید. قبل از دوش گرفتن از این ژل استفاده کنید اگر قادر به پیدا کردن آلوئه ورا خام نیستید، می توانید از آب آلوئه ورا استفاده کنید. پس از استفاده از آب آلوئه ورا یا ژل آن، موهایتان را با شامپویی ملایم کاملا شستشو دهید.

سرکه سفید بهترین درمان برای رفع شوره سر

یک فنجان سرکه سفید را با 3 فنجان آب معمولی مخلوط کنید. موهای خود را با مخلوط سرکه آبکشی کنید و سپس آب را بر روی پوست خود بریزید.

 • نمک:

نمک، واقعا مانند یک اسکراب عالی عمل می کند. کمی نمک بردارید و آن را روی پوست سر خشک خود بریزید. به آرامی ماساژ دهید تا شوره سر زننده را از بین ببرد. سپس موهای خود را شامپو کنید. نمک برای شپش و از بین بردن آن نیز مفید می باشد.

 • تخم مرغ:

2 عدد تخم مرغ را بشکنید و زرده ها و سفیده ها را مخلوط کنید؛ این مخلوط را بر روی پوست خود بریزید و به مدت 1 ساعت بماند پس از یک ساعت موهایتان را بشویید. این باعث می شود موهای براق و بدون شوره سر و ابریشمی باشد.

 • سیب و پرتقال:

پرتقال و سیب را با نسبت مساوی مخلوط کنید، تا خمیر خوبی را بدست آورید، این خمیر را روی پوست سر خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از 20-30 دقیقه با شامپو موهایتان را بشویید.

 • سیر:

2 قاشق غذاخوری پودر سیر با 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را باهم مخلوط کنید. یک خمیر خوب تهیه کنید و آن را بر روی پوست سر خود بمالید. 35-40 دقیقه بماند و سپس با آب سرد و شامپو ملایم بشویید.

 • پیاز:

یک پیاز بردارید و یک خمیر خوب با آن تهیه کنید؛ خمیر را روی پوست خود بمالید. پوست خود را پس از یک ساعت شستشو دهید.

رفع شوره سر با زنجبیل و چغندر

زنجبیل و چغندر را بردارید و یک خمیر خوب تهیه کنید. پوست سر خود را با آن ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد موهای خود را بشویید این روش را 4 تا 5 شب تکرار کنید.

درمان سریع شوره سر با روغن درخت چای

یک فنجان آب گرم را با یک قاشق غذاخوری روغن درخت چای ترکیب کنید.آن را درون یک اسپری یا بطری اضافه کنید و بعد از شامپو کردن بر روی پوست خود بزنید. آن را آبکشی نکنید. خواص ضد قارچی آن، پوست سر را پاکسازی می کند، خارش و درد را از بین می بردهرگز روغن چای را روی پوست نازک خود نزنید، چون روغن قوی ای است و می تواند باعث بروز خارش شود.

درمان شوره سر با اسپند

از گیاهان نام آشنای ایرانی ها، اسپند است. دانه این گیاه در خانه سوزانده می شود و دود غلیظ آن برای ضدعفونی هوا، دور کننده حشرات، خوش بو کننده فضا و به باور برخی حتی خنثی کردن چشم زخم مورد استفاده قرار می گیرد. اسپند خواص درمانی زیادی از جمله درمان یبوست، تقویت قوای جنسی، درمان درد سیاتیک، درمان کچلی یا شپش سر، درمان استرس و اضطراب، نرم کننده سینه، افزایش شیر مادران، جلوگیری از بروز حساسیت های پوستی، درمان بی اختیاری ادرار، رفع سنگینی گوش و کری گوش و... دارد. حال که با خواص بی نظیر اسپند آشنا شدید در ادامه خواهید دید که چگونه میتوان با استفاده از اسپند، شپش سر را از بین برد.

درمان شوره سر با نمک

گرفتگی منافذ یکی از بزرگترین دلایل شوره سر است. نمک کمک می کند تا لایه های  پوسته مرده روی سر سریعتر برداشته شود که این خود کمک می کند تا منافذ روی سر باز شوند. روغنی بودن مو بعضی اوقات می تواند باعث ایجاد شوره شود. تولید بیش از حد سبوم از غدد سباسه شما می تواند در نهایت منافذ روی سر شما را مسدود کند و پوست سر را تحریک نماید. نمک با جذب روغن اضافی از پوست سر به مقابله با این مسئله کمک می کند.

حنا برای درمان شوره سر

سال هاست که حنا به دلیل خواص مفیدش در موارد مختلفی استفاده می شود. این ماده به عنوان رنگ کننده طبیعی سر و یک ماده درمان کننده مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین برای درمان شوره نیز استفاده می شود. در اینجا می خواهیم 4 روش درمانی حنا برای کنترل شوره سر را به شما معرفی کنیم که باید هر دو هفته یکبار استفاده شوند. از آنجایی که حنا می تواند مو را خشک کند پس به شدت از آن استفاده نشود. همچنین توجه داشته باشید که روش درمانی حنا برای موهای چرب کارساز نخواهد بود.

شوره چرب، شوره زرد رنگ

ذرات کوچکتر، گرد تر و کمی زرد رنگ هستند. به صورت ذرات چربی به پوست سر چسبیده و جدا کردن آن‌ها سخت‌تر و باعث زخم‌ شدن می ‌شود. سبب احساس خارش زیادی می‌ شوند و اغلب نشانی از ریزش مو می ‌باشند و با توجه به این نکته از خارش سر در شوره چرب باید اکیداً پرهیز شود. در درمان شوره سر علاوه بر راه‌ حل های دارویی و استفاده از شامپوهای ویژه ضد شوره (Anti Dandruff) مانند پیریتیون زینک و سلنیوم سولفاید و کتوکنازول می‌توان از روش های مراقبت پوست نیز استفاده نمود.

پاکسازی پوست سر

داشتن پوست سر سالم به معنای داشتن موهای سالم است. به دلیل وجود خاک، چربی و محصولاتی که روی موهای‌تان استفاده می‌کنید پوست سر شما کثیف و پر از چربی می ‌شود. تمیز کردن پوست سر هر چند وقت یکبار، ضمن تقویت موهای سالم می ‌تواند به کاهش خارش سر، خشکی و پوسته پوسته شدن آن کمک کند. برای مراقبت صحیح از موهای خود، باید مرتبا پوست سر خود را تمیز کنید. این کار برای هر فرد بسته به نوع موهایش متفاوت است. هر ماه یک بار، با تمیز کردن پوست سر خود شروع کنید. اگر جزو کسانی هستید که زیاد عرق می ‌کنید و یا مقدار زیادی آلودگی روی پوست سرتان انباشته شده است، ممکن است بخواهید هر دو هفته یکبار پوست سر خود را تمیز کنید. چه هفتگی یا ماهیانه پوست سر خود را تمیز کنید. باید آن را در برنامه معمول مراقبت از مو خود قرار دهید.

درمان شوره سر
درمان خانگی و پاکسازی شوره سر

استفاده از اسکراب‌های پاک کننده پوست سر

یک اسکراب شکر قهوه‌ای درست کنید؛
اگر شما نیاز به لایه برداری از پوست سر خود دارید، این اسکراب را که با شکر قهوه‌ای، جو دوسر و نرم‌ کننده تهیه شده است را امتحان کنید. در ابتدا حتما موهای خود را بشویید، سپس مقداری از اسکراب را در کف سرتان بریزید و با حرکات دایره‌ ای آن را روی پوست سرتان ماساژ دهید. اجازه دهید چند دقیقه روی سرتان بماند، سپس آن را بشویید. این مخلوط برای موهای خشک بسیار عالی است.
برای تهیه اسکراب کف سر، دو قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای، دو قاشق غذاخوری جو دوسر و دو قاشق غذاخوری نرم کننده را با یکدیگر مخلوط کنید. این اسکراب برای پوست سر حساس نیز مفید است.
استفاده از مواد طبیعی بهترین راه برای تقویت موها به شمار می رود. به خصوص اگر خودتان آنها را تهیه کرده باشید. امروز می خواهیم روش تهیه و استفاده یک اسکراب بی نظیر کف سر به شما آموزش بدهیم. این اسکراب نه تنها سلول های مرده کف سرتان را پاکسازی می کند بلکه با باز کردن منافذ کف سر کمک می کند  تا مواد مغذی به راحتی به ریشه موها برسند و موها رشد کنند و شوره موهایتان هم از بین برود. پس نباید در این موضوع پاکسازی پوست را نادیده گرفت.

 زخم شدن پوست سر

مشکلات موهایتان را می ‌توانید با نمک حل کنید. برای حل مشکلات موهایتان می‌توانید به شامپویتان نمک اضافه کنید. اما در طولانی مدت عوارض ناشی از استفاده ی زیاد  نمک بر سطح پوست سر ممکن است آسیب رساننده باشد. همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که نمک یکی از اجزای اصلی آشپزخانه ماست. اما مصرف خوراکی نمک زیاد هم همچون استفاده زیاد در شامپوها عوارض خوبی به همراه ندارند.

ریختن نمک در شامپو در مواردی می تواند تسهیل کننده و برطرف کننده باشد اما همانند نوع خوراکی نمک، مصرف بیش از اندازه ی نمک در شامپو مصرفی تان مضرات و آسیب های خود را دارد. یکی از بهترین شامپو ها برای رفع پوسته سر، شامپو کولتار می باشد.

درمان خشکی پوست سر با طب سنتی

برای درمان خشکی پوست سر ابتدا باید علت آن را بررسی کرد. اگر دلیل بروز عارضه، عفونت های قارچی و مانند آن نباشد، نسخه های درمانی زیر در رفع خشکی پوست سر موثر است.

 • انار
در درمان اختلالات پوستی، تقویت عضو رئیسه و اصلی بدن یعنی کبد بسیار مهم است، زیرا نقش اساسی در تولید اخلاط اربعه ی سالم در بدن دارد. یکی از میوه های موثر در تقویت کبد (به ویژه در شرایطی که حرارت در بدن و کبد وجود دارد)، انار است. انار شیرین با طبع سرد و تر، در درمان انواع مختلف ضعف کبد کاربرد دارد. مقوی طحال بوده و موجب شادابی پوست می شود. مصرف انار برای افرادی که معده و کبد سرد یا زخم معده و روده دارند توصیه نمی شود.
 • جوش شیرین

جوش شیرین طبیعتی قلیایی دارد و تنظیم کننده مواد شیمیایی پوست سر و رفع کننده ی خشکی و خارش پوست سر است. به این منظور با استفاده از مقداری آب و جوش شیرینخمیری تهیه کنید و کف سرتان بمالید. اجازه دهید این خمیر 15 دقیقه روی پوست بماند، سپس موها و کف سر را آب بکشید.

 • روغن نارگیل
یکی از بهترین نسخه های همیشگی و نتیجه بخش رفع خشکی پوست و مو، استفاده از روغن نارگیل است. این روغن گیاهی از دیر باز التیام بخش طبیعی خشکی پوست کف سر شناخته می شود. فقط کافی است مقداری از آن را روی پوست کف سر ماساژ دهید، سپس اجازه دهید مقداری روی سر بماند تا جذب پوست سر شود، سپس سرتان را بشویید. استفاده از روغن نارگیل باعث رطوبت و نرمی پوست سر و چربی موها می شود.
 • روغن دانه ی کنجد
روغن دانه ی کنجدبیشتر مصرف خوراکی دارد، اما خاصیت ضد التهاب بودن و مرطوب کنندگی آن برای رفع خشکی پوست سر و بدن بسیار موثر است. این روغن ویتامین  E اسید لینوئیک، اسید استئاریک و اسیدهای چرب مفید دارد. به این منظور باید مقداری روغن دانه ی کنجد گرم شده را به مدت 10 دقیقه کف سرتان ماساژ دهید و موهای خود را در یک حوله ی گرم بپیچید. 30 دقیقه زمان لازم است تا این روغن جذب پوست سر شود، سپس موهای تان را آبکشی کنید.
 • راه درمان زخم پوست سر

آیا هنگام دست زدن یا شانه کردن موها دچار درد در پوست سر می شوید؟ اگر این چنین است باید به طور جدی این مشکل را برطرف کنید. زیرا درد پوست سر ممکن است به دلیل زخم های پوستی ایجاد شود. این زخم ها معمولا موقت هستند اما ممکن است در دراز مدت موجب ریزش مو شوند.

روش های طبیعی درمان زخم پوست سر

مراقبت از پوست و مو؛
شما می توانید به سادگی با مراقبت از پوست و مو از زخم های پوستی جدید جلوگیری کرده و حتی آن ها را به درستی درمان نمایید.

 • کمپرس گرم

کمپرس آب گرم می تواند باعث تسکین درد ناشی از زخم های پوستی و بهبود گردش خون در ناحیه آسیب دیده شود. همچنین می تواند خارش و سوزش همراه با زخم را کاهش دهد.

 • سرکه سیب

سرکه سیب یک عامل ضد قارچی طبیعی است و به حفظ تعادل در PH پوست سر کمک می کند. این ماده قارچ ها، باکتری ها و ویروس هایی که ممکن است باعث ایجاد زخم شوند، را از بین می برد.

 • استفاده از روغن درخت چای

روغن درخت چای یک عامل ضد قارچی قوی و همچنین یک مرطوب کننده طبیعی است. این به این معنی است که به پاک کردن و حذف موجودات عفونی از روی پوست سر کمک می کند.

سایر نکات مهم برای درمان زخم پوست سر

 • در مقابل خارش مقاومت کنید. زیرا خاراندن زیاد پوست خطر عفونت و زخم های دائمی را افزایش می دهد.
 • هر روز برای کمک به توزیع چربی های طبیعی روی پوست سر و افزایش گردش خون، موها را بشویید.
 • آنتی بیوتیک های موضعی می توانند به درمان زخم های پوستی کمک کنند.

مراقبت از پوست سر

نکاتی در مورد پوست سر:برخی بیماری ‌های پوست سر اگر سریع تشخیص داده نشوند، می ‌توانند باعث ریزش موهای دائمی بشوند. در این مطلب به برخی بیماری ‌های شایع پوست سر و بهترین توصیه‌ ها برای مراقبت از آن‌ اشاره می ‌کنیم.
ابتدا لازم است ویژگی‌های خاص پوست سر را بشناسید. ناحیه کف سر و پوست آن ویژگی ‌های خاصی دارد که توجه به این ویژگی‌ها در اقدام‌ های بهداشتی-درمانی موثر است. این ناحیه غنی از فولیکول مو است و این فولیکول‌ها غنی از غدد چربی ‌ساز هستند. ترشح چربی در این ناحیه در برخی افراد بیشتر از حد معمول است و می ‌تواند زمینه ‌ساز رشد قارچ و ایجاد فولیکولیت یا عفونت پیاز مو شود. از دیگر ویژگی ‌ها در پوست کف سر، خون رسانی بالا است که در رشد مو نیز موثر است. برخی داروها با استفاده از این ویژگی و با تحریک و تشدید خون‌ رسانی از ریزش مو جلوگیری می ‌کنند.

از مشکلاتی که قبل از بلوغ در ناحیه پوست سر رخ می ‌دهد، افزایش چربی است. در دوران شیرخوارگی و نوزادی گاهی به دنبال ترشح هورمون‌ های مادر، چربی سطح پوست بالا می‌رود و درماتیت شیرخوارگی ایجاد می ‌شود. در این موارد شست و شوی روزانه و استفاده از قطره ‌های ضد قارچ و روغن زیتون برای چرب کردن پوسته‌ها توصیه می‌شود. درکسانی که پوست خشکی دارند، قبل از بلوغ پوست سر هم دچار خشکی می‌شود و شوره می‌زند. استفاده از شامپوهای کولتار تا حدودی می ‌تواند شوره را قبل از سن بلوغ درمان کند.
بیماری لیکن پلان از بیماری‌ های شایع در ناحیه پوست سر است. این بیماری التهابی در ناحیه سر خود را به صورت ریزش موی سکه ‌ای همراه با خارش نشان می ‌دهد. متاسفانه مویی که در اثر این بیماری دچار ریزش شده قابل برگشت نیست. به همین دلیل توصیه می ‌شود با  مشاهده ریزش مو، سریع به متخصص مراجعه و درمان را آغاز کرد. بعد از کنترل بیماری، امکان پیوند مو وجود دارد.
مو قدرت محافظتی خوبی در برایر آفتاب دارد. درکسانی که دچار طاسی مردانه هستند، پوست سر مثل پوست صورت و بدن بدون محافظ است. این افراد در فصولی از سال که آفتاب تند است باید حتما از کلاه استفاده کنند. طاسی سر آقایان از میانسالی به بعد به حدی می ‌رسد که احتمال آفتاب سوختگی آن بالاست. گرچه پوست سر از صورت مقاوم ‌تر است اما به هر حال باید از آن در برابر آفتاب محافظت کرد. بهترین پیشگیری نیز کلاه است، نه ضد آفتاب فراموش نکنید کسانی که پوست سفیدی دارند، پوست سرشان در مواجهه طولانی مدت با آفتاب مستعد ابتلا به سرطان است. شرکت تالگو پاریس با ارائه بهترین محصولات پوست و مو در خدمت شما همراهان گرامی می باشد. 

مراقبت از پوست سر
مراقبت های مهم از پوست سر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs