ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

ویتامین مورد نیاز و مناسب پوست و مو

14 فروردین ، 1400
موسسه تالگو پاریس

تامین ویتامین مناسب پوست و مو با مکمل ها

با بهره گیری از ویتامین مناسب پوست و مو می توان ضمن محافظت از پوست و مو از آسیب های پوست و مو نیز جلوگیری نمود. از بین انواع ویتامین مناسب پوست و مو می شود ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D و... اشاره کرد. بهترین راه برای تامین ویتامین های مورد نیاز پوست و مو استفاده از انواع مکمل ها و مولتی ویتامین ها می باشد که دارای استاندارد های بهداشتی لازم هستند.

تامین ویتامین مورد نیاز پوست و مو تامین ویتامین مورد نیاز پوست و مو

محافظت از پوست و مو

سلامت پوست و مو یکی از فاکتورهای موثر در زیبایی افراد می باشد و از این رو آنها به دنبال استفاده از راهکارهای مختلف برای حفاظت از پوست و مو هستند. برای حفاظت از پوست مو باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد که از آن جمله می توان به تقویت پوست و مو اشاره کرد. انواع ویتامین ها و املاح معدنی از عوامل تقویت کننده پوست و مو و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مربوط به پوست و مو محسوب می شوند.

ویتامین مناسب پوست و مو کدامند

سلول های پوست و مو برای رشد به انواع ویتامین ها نیاز دارند که از راه های مختلف می توان ویتامین های مورد نیاز پوست و مو را تامین نمود. با کسب آگاهی در مورد ویتامین مناسب پوست و مو و نحوه کارکرد آن ها می توان به خوبی از پوست و مو محافظت کرد.

ویتامین های مورد نیاز مو

مو برای رشد و تقویت به انواع فاکتورها از جمله املاح معدنی و ویتامین ها نیاز دارد که از آن میان می توان به ویتامین A اشاره کرد. ویتامین A با تنظیم سنتز اسید ریتونیک فولیکول مو به رشد بهتر مو کمک می کند. همچنین ویتامین A به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان از مو محافظت نموده و جلوی شکنندگی مو را می گیرد.
از دیگر ویتامین های مورد نیاز برای رشد مو ویتامین C می باشد که علاوه بر تقویت مو در بازسازی موی آسیب دیده نیز تاثیر مستقیم دارد. ویتامین C با جذب آهن در رشد بهتر مو تاثیر داشته و با افزایش تولید کلاژن به استحکام ساختار مو کمک می کند. ویتامین C با افزایش جریان خون به سمت مو ها سبب می شود مواد مغذی مورد نیاز به موها برسد.
ویتامین های گروه B از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو است که در کنار کمک به رشد مو از ریزش مو نیز جلوگیری می کند. تامین ویتامین B3 مورد نیاز مو با تغذیه مناسب پوست سر به رشد بهتر مو کمک می نماید. از طرف دیگر ویتامین B7 علاوه بر تسریع روند رشد مو قدرت و مقاومت تار های مو را افزایش می دهد. با مصرف مواد مغذی حاوی ویتامین گروه B می توان به رشد مناسب مو کمک کرد.
در میان انواع ویتامین مناسب پوست و مو می توان به ویتامین E اشاره کرد که با افزایش جریان اکسیژن در جریان خون به ویژه در قسمت پوست سر به رشد بهتر ریشه مو کمک می کند. ویتامین E در کنار اکسیژن رسانی به پوست سر تارهای مو را تقویت نموده و از ریشه و تار مو در مقابل آسیب های داخلی و بیرون محافظت می نماید.

تامین ویتامین های ضروری و مورد نیاز پوست و مو تامین ویتامین های ضروری و مورد نیاز پوست و مو

ویتامین های مورد نیاز برای سلامتی پوست

از آنجایی که پوست در معرض آلودگی های محیطی مختلف قرار دارد باید با روش های مختلف از آن محافظت نمود. پوست برای رشد و بازسازی به انواع مواد مغذی از جمله ویتامین ها نیازمند می باشد. در بین ضروری ترین ویتامین های پوست و مو می توان از ویتامین A نام برد. ویتامین A از ریز مغذی های ضروری در رشد و تقویت پوست محسوب شده و برای درمان انواع بیماری های پوستی تاثیر دارد. متعادل سازی رشد سلول های پوستی، شفاف شدن پوست، کاهش روند ایجاد چین و چروک، بازسازی سلول های پوستی و... بخشی از تاثیرات ویتامین A برای پوست می باشد.

داشتن پوستی شاداب با ویتامین C

برای داشتن پوستی زیبا، شاداب و بدون چین و چروک تغذیه پوست با ویتامین C اهمیت زیادی دارد. ویتامین C با کمک به سفت نگه داشتن پوست به تولید بهتر کلاژن کمک نموده و از افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. از طرف دیگر ویتامین C حاوی آنتی اکسیدان بوده و با رفع آسیب های پوستی جریان بازسازی پوست را سرعت می بخشد. این ویتامین با تامین آب مورد نیاز و رفع خشکی پوست به بهبود زخم های پوستی کمک می کند.
برای کسانی که به دنبال کاهش چین و چروک پوست هستند بهترین فاکتور استفاده از مواد مغذی حاوی ویتامین E می باشد. ویتامین E با رفع خشکی و ترک پوست به مقاوم سازی پوست کمک نموده و آثار باقیمانده از خراش و زخم پوست را از بین می برد. همچنین ویتامین E خاصیت ضد التهابی داشته و از التهابات پوستی جلوگیری می کند.
از دیگر ویتامین های محافظ پوست ویتامین D هست که از خشکی پوست جلوگیری نموده و پوست را مقاوم می سازد. بخشی از ویتامین D مورد نظر از طریق اشعه آفتاب جذب پوست می شود. با این حال نیاز به استفاده از مواد مغذی حاوی ویتامین D به ویژه در فصل زمستان در محافظت از پوست ضرورت دارد. با تامین انواع ویتامین مناسب پوست و مو می توان به حفظ سلامت پوست و مو کمک نمود.

تامین ویتامین مناسب پوست و مو با استفاده از مکمل ها

برای تامین ویتامین مناسب پوست و مو مهم ترین کار مصرف مواد مغذی حاوی این ویتامین ها می باشد. از دیگر روش های تامین ویتامین مناسب پوست و مو استفاده از مکمل ها و مولتی ویتامین برای دریافت ویتامین ها و مواد مغذی پوست هست که اهمیت زیادی دارد. امروزه با بهره گیری از دانش روز و مواد مغذی انواع مکمل ها و مولتی ویتامین ها تولید می شود که استفاده از آن ها برای محافظت از پوست و مو ضروری به نظر می رسد. نکته مهم در زمینه دریافت این محصولات تهیه مکمل ها و مولتی ویتامین های استاندارد و با کیفیت می باشد.

بهترین ویتامین ها برای پوست و مو  بهترین ویتامین ها برای پوست و مو 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs