ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

برای پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا چه کنیم؟

24 مهر ، 1402
موسسه تالگو پاریس

چگونگی پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا  

پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا یکی از اموری است که می بایستی توجه خاصی به آن شود. استفاده ی مداوم و روزانه از ماسک های صورت و انواع ضد عفونی کننده ها از عواملی است که موجب به وجود آمدن این توجه خاص بر روی پوست صورت می شود.

اهمیت پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا

کرونا یکی از مشکلاتی است که امروزه گریبانگیر افراد بسیاری شده و تغییراتی ناخواسته در لایف استایل آنها ایجاد کرده است. یکی از این تغییرات استفاده ی مداوم از ماسک و انواع ضد عفونی کننده است. استفاده از ماسک جان ما را نجات می دهد اما متقابلاً تاثیرات منفی بر روی سلامت پوست صورت می گذارد. از این تاثیرات منفی می توان به تعریق دائمی پوست و تنفس ناقص پوست آن اشاره کرد که این عوامل سبب بروز انواع جوش و لکه می شود و ممکن است در دراز مدت بر روی رنگ پوست نیز تاثیر بگذارد. از این رو پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا و تقویت آن اهمیت زیادی نسبت به قبل پیدا می کند. در ادامه به مراحل و راهکار های قطعی پاکسازی و مراقبت از پوست اشاره می شود که رعایت تمامی آن ها برای داشتن یک پوست سالم الزامی است.

مراقبت‌های پوستی در دوران کرونا مراقبت‌های پوستی در دوران کرونا

پاکسازی پوست در دوران شیوع کووید-19

اولین و اساسی ترین نکته در مورد پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا انتخاب یک شوینده ی صورت با کیفیت است. از آنجایی که ممکن است در دوران کرونا پوست صورت روزانه  3 الی 4 بار شسته شود ، بهتر است یک شوینده ی غیر اسیدی انتخاب کنید تا پوست صورتتان دچار خشکی و پوسته پوسته شدن نشود. این شوینده می بایستی توان زدودن انواع آلودگی ها و ناخالصی ها را از روی پوست صورت را داشته باشد و سبب شاداب شدن آن شود. عدم رفع صحیح ناخالصی ها از علل به وجود آمدن انواع باکتری و سپس بروز آکنه و جوش است و از آنجایی که امکان مراجعه به دکتر پوست وجود ندارد ممکن است برای ماه ها با عارضه ی جوش صورت درگیر باشید. شوینده های صورت در انواع ژل شستشوی صورت، فوم شستشوی صورت و مایع شستشوی صورت عرضه می شود که تمامی آن ها قادر به پاکسازی پوست صورت هستند.

مرطوب کننده را فراموش نکنید

دومین مرحله که در جهت مراقبت و پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا که می بایستی طی شود اعمال یک مرطوب کننده ی خوب بر روی پوست صورت پس از شستشوی آن است. اما چگونگی مالیدن مرطوب کننده بر روی پوست بسیار حائز اهمیت است. تنها نکته ای که در مورد مالیدن اصولی مرطوب کننده وجود دارد رفتار ملایم با پوست است. پس از شستشوی صورت به آرامی خیسی صورت خود را با یک حوله ی تمیز و یا دستمال نرم بگیرید. توجه داشته باشید که نباید پوست صورت را زیادی خشک کنید. پوست خشک خاصیت جذب مرطوب کننده را از دست می دهد. سپس با دستان تمیز مقدار مناسب از مرطوب کننده را روی صورت خود قرار دهید و با حرکات دورانی ملایم آن را روی پوست صورت پخش کنید. مالیدن مرطوب کننده به اطراف چشم نیز فراموش نشود. پس از اتمام کار با نوک انگشتان خود به آرامی روی پوست صورت ضربه بزنید تا خون جریان پیدا کند.

آبرسانی الزامی است!

یکی از روش های مراقبتی از پوست و پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا که تا حدودی برای ما جا افتاده نیست و افراد بسیاری از آن اطلاع ندارند استفاده از آبرسان است. آبرسان ماده ای شبیه به کرم مرطوب کننده است اما تفاوت های اساسی در فرمول ترکیبات آن ها وجود دارد. شستشو های مکرر و برخورد با هوای آلوده سبب خشکی پوست می شود که این مشکل تنها با استفاده از یک آبرسان خوب قابل جبران است. استفاده از کرم آبرسان به صورت روزانه الزامی نیست و تنها کافیست یک روز در میان از آن استفاده کنید. اعمال مرتب آبرسان از آسیب هایی مانند چین و چروک جلوگیری می کند و نقش اساسی در جلوگیری از پیری زودرس دارد. آبرسان ها خاصیت این را دارند که به پوست صورت طراوت خاصی ببخشند و آن را شفاف نشان دهند. توجه داشته باشید که استفاده بی رویه از آبرسان سبب بروز مشکلاتی مانند داشتن یک پوست چرب می شود.

چگونه در دوران شیوع کرونا در خانه پوست خود را پاکسازی کنیم  چگونه در دوران شیوع کرونا در خانه پوست خود را پاکسازی کنیم 

به اطراف چشم توجه خاصی داشته باشید

یکی از قسمت های حساس پوست صورت قسمت های اطراف چشم است. اطراف چشم پوست شکننده و حساسی دارد که به سادگی دچار چروک و افتادگی می شود. از این رو اطراف چشم توجه ویژه و خاصی را در بین مراحل پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا می طلبد. مراقبت از پوست اطراف چشم با استفاده از یک کرم دور چشم میسر می شود اما استفاده از آن الزامی نیست. استفاده از یک کرم مرطوب کننده با کیفیت با ترکیبات طلایی می تواند به عنوان یک محصول مراقبتی برای اطراف چشم نیز مورد استفاده قرار بگیرد. مالیدن کرم به اطراف چشم اصول خاصی دارد. مقدار صحیحی از کرم را بر روی نوک انگشتان خود قرار دهید و از آن را از پایین به بالا به آرامی حرکت دهید. حرکات بالا پایین سبب افتادگی هر چه بیشتر پوست اطراف چشم می شود.

با پوست خود مهربان باشید

تمام سعی ما در بند های قبلی ذکر این نکته بود که با پوست صورت خود مهربان باشید. صورت اولین قسمت از بدن است که افراد مختلف در برخورد با شما با آن مواجه می شوند به نحوی که میزان سلامت پوست شما نوع شخصیت شما را نشان می دهد. در دوران شیوع کرونا توجه ویژه ای به پوست صورت خود داشته باشید تا ناخواسته دچار عارضه های پوستی و چین و چروک نشوید. برای پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا از شوینده های صورت مداوم استفاده کنید، کرم مرطوب کننده بمالید و آبرسان های با کیفیت استفاده کنید و استرس های اضافی روزمره را از خود دور نگه دارید تا گام های اولیه در جهت تقویت پوست و ایجاد یک سد محکم در برابر انواع آلودگی ها و کثیفی ها را برداشته باشید.

مراقبت‌های پوستی در دوران کرونا پوست و پاکسازی آن در دوران شیوع کرونا

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs