ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

چند اشتباه رایج در هنگام شستشوی صورت

29 آذر ، 1400
موسسه تالگو پاریس

اشتباهات رایج شستشوی صورت کدامند؟

پوست صورت یکی از قسمت های بدن است که می بایستی توجه ویژه ای به شستشوی آن شود. شستشوی صحیح و اصولی صورت نکات مخصوص به خود را دارد. عدم توجه به آن ها سبب آسیب رساندن به پوست می شود. در ادامه این مقاله که توسط موسسه پاکسازی پوست تالگو تهیه شده است، به اشتباهات رایج شستشوی صورت و بررسی نکات اصولی شستن صورت پرداخته می شود.

اشتباهات رایج شستشوی صورت را بشناسید

صورت و یا به طور تخصصی تر پوست صورت از سری قسمت های پوست بدن است که بیشتر در معرض عوامل خارجی مانند آلودگی و یا نور خورشید قرار می گیرد از این رو می بایستی اقدامات ویژه ای جهت مراقبت از پوست صورت انجام داد. یکی از اقدامات مراقبت از پوست صورت شستشوی مرتب، مداوم و اصولی آن است. شستشوی پوست صورت را مرطوب نگه می دارد و آلودگی ها موجود روی آن را می زداید اما باید این را نیز به خاطر داشته باشید که شستشوی صورت نیز اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد. در ادامه به بررسی چند اشتباهات رایج شستشوی صورت پرداخته می شود که این اشتباهات عبارت اند از:

  1. کشیدن و مالیدن پوست صورت با حوله های زبر
  2. استفاده از آب داغ برای شستشوی صورت
  3. عدم استفاده از مرطوب کننده های با کیفیت پس از شستشوی صورت
  4. استفاده از مواد شوینده ی غیر استاندارد
  5. شستشوی بیش از حد صورت ( بیش از 2 بار در روز)
  6. استفاده از بیش از حد از انواع اسکراب ها و ماسک ها
  7. عدم آبکشی صحیح و کامل پوست

در بند های بعدی هر یک از این اشتباهات رایج شستشوی صورت بسط داده می شود.

اشتباهات رایج شستشوی صورتاشتباهات رایج شستشوی صورت

استفاده از دمای نامناسب آب

از اشتباهات رایج شستشوی صورت استفاده از آب داغ برای آبکشی صورت است. برخی از افراد بر این باورند که عدم استفاده از آب داغ، کف را به خوبی نمی شوید و ممکن است مقداری کف بر روی پوست صورت باقی بماند اما باید بدانید که این باور غلط است. شستشوی کف روی صورت با آب ولرم و یا نیمه ولرم نیز میسر می شود که شاید تنها باعث خواهد شد مدت زمان بیشتری را برای پاک کردن کف از روی صورت صرف کنید.

حال بهتر است بدانید دلیل پافشاری متخصصین پوست و مو جهت عدم استفاده از آب داغ چیست؟ آب داغ متاسفانه چربی های طبیعی پوست را از بین می برد که از بین رفتن این چربی ها سبب بی دفاع ماندن پوست صورت و خشکی بیش از حد آن می شود. پس برای حفظ سلامتی پوست خود بهتر است از آب با دمای پایین برای شستشوی صورت استفاده کنید. البته منظور از آب با دمای پایین آب سرد نیست چرا که آب سرد نیز باعث باز شدن بیش از حد منافذ پوست می شود.

راه های موثر جهت شستشوی صورتراه های موثر جهت شستشوی صورت

استفاده از شوینده های نامناسب

از اشتباهات رایج شستشوی صورت عدم توجه به خرید شوینده مناسب است. شوینده ی صورت به محصولاتی اطلاق می شود که اشخاص با استفاده از آن ها صورت خود را شستشو می دهند که ای ن شوینده های می توانند به عنوان صابون و یا ژل های شستشو باشند. از عمده اشتباهاتی که در تهیه ی شوینده ی صورت وجود دارد عبارت است از :

  1. عدم خرید محصولات با کیفیت و برند
  2. عدم توجه به مناسب بودن شوینده با نوع پوست صورت
  3. خرید شوینده صورت با HP بالا

شوینده صورت می بایستی برندی معتبر داشته باشد تا بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. خرید و مصرف محصولات شوینده ی بی کیفیت سبب آسیب پوست در دراز مدت می شود.شوینده ای که برای شستشوی روزانه انتخاب می کنید باید مناسب پوست صورت شما باشد، چون ترکیبات شوینده های مختلف صورت با یکدیگر متفاوت است برای مثال اگر پوست خشکی دارید نباید از شوینده ی مخصوص پوست های چرب استفاده کنید.شوینده های مختلف، HP های مختلف دارند که این فاکتور میزان بازی بودن شوینده را مشخص می کند اگر پوست حساسی دارید از شوینده هایی با HP پایین استفاده کنید و یا از صابون های بچه کمک بگیرید.

استفاده از شوینده های نامناسب جهت شسشتوی صورتاستفاده از شوینده های نامناسب جهت شسشتوی صورت

عدم استفاده از مرطوب کننده ها و روغن ها

شستشوی مرتب و مداوم روز تا حدودی منجر به از دست رفتن چربی طبیعی پوست می شود از این رو می بایستی این کمبود چربی را به نحوی جبران کرد. جبران چربی از دست رفته ی پوست صورت تنها با استفاده از مرطوب کننده های استاندارد و انواع روغن های طبیعی میسر می شود. مرطوب کننده بهتر است مناسب با نوع پوست صورت شما باشد برای مثال اگر پوست خشکی دارید و مرطوب کننده مناسب پوست های چرب استفاده می کنید ممکن است میزان مناسب رطوبت متناسب با پوست خود را دریافت نکنید.

مرطوب کننده ها را پس از شستشوی صورت زمانی که پوست صورت مقداری نم دار است باید بمالید چرا که پوست خشک مرطوب کننده را جذب نمی کند که عدم مصرف مرطوب کننده در زمان صحیح خود نیز از دیگر اشتباهات رایج شستشوی صورت است. از دیگر مواردی که به مراقبت از پوست صورت مربوط می شود استفاده از انواع روغن های طبیعی برای جلوگیری از آسیب است. مالیدن روغن های طبیعی مانند روغن بادام و یا روغن زیتون می تواند به عنوان یک محصول دارویی به کار رود.

آخرین مطالب تکمیلی موسسه آموزش پاکسازی پوست تالگو پاریس را در این بخش دنبال نمایید

محصولات مراقبت از پوست آقایان تالگو

هر آنچه که باید در مورد تالگو فرانسه بدانید

بهترین محصولات پاکسازی تالگو

اشتباهات رایج شستشوی صورت، شستشوی بیش از حد صورت

از دیگر عواملی که تا حد بسیار زیادی به پوست صورت آسیب می رساند شستشوی بیش از حد صورت است. دلیل این آسیب این است که پوست صورت چربی های مفید و محافظت کننده خود را از دست می دهد و دچار خشکی شدید می شود. پوست خشک علاوه بر جلوه ی نا مناسب در برابر عواملی مانند نور خورشید و یا آلودگی ها آسیب پذیر تر می شود. تعداد دفعات طبیعی و نرمال شستشوی روزانه پوست صورت حداکثر 2 بار است.

شسشوی بیش از حد صورت و آسیب رساندن به آن

شسشوی بیش از حد صورت و آسیب رساندن به آن

خوب آبکشی نکردن پوست        

نکته ی آخر در مورد شستشوی صورت عدم توجه به آبکشی صحیح و اصولی آن است. باقی ماندن کف و مواد شوینده روی پوست صورت به آن آسیب می رساند و این کار را با مسدود کردن منافذ آن انجام می دهد. پس بهتر است تایم مناسبی را برای آبکشی کامل صورت اختصاص دهید و در آبکشی آن عجله نکنید.

خط مو و اطراف بینی از مراکز تجمع کف است و می بایستی توجه مخصوصی در حین شستشوی صورت به آن قسمت ها شود. خوب آبکشی نکردن از مهم ترین اشتباهات رایج شستشوی صورت به شمار می آید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs