ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

تونر چیست و در پاکسازی پوست چه تاثیری دارد

11 تیر ، 1401
موسسه تالگو پاریس

تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست

یکی از دغدغه های همیشگی برای بسیاری از افراد مراقبت از پوست می باشد به طوری که مشاهده می ‌شود از کرم ها و آبرسان های مختلفی استفاده شده تا پوست صورت شادابی خود را حفظ کند. حال در اینجا باید بدانید تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست نیز بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته به طوری که می تواند اثرات مواد آرایشی و سلولهای مرده را از روی سطح پوست پاک کند. اما دقت داشته باشید در استفاده از این محصول لازم است نکاتی مدنظر قرار گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تونر چیست؟

از جایی که پوست صورت بیشتر از دیگر قسمت های بدن در تماس مستقیم با آلودگی ها قرار می گیرد و از طرفی به دلیل استفاده از مواد آرایشی در این قسمت پوست، شاهد پر شدن منافذ پوستی و آلودگی آن هستیم. برای این امر لازم است بدانید مواد و ابزارهای بسیار زیادی جهت پاکسازی روانه بازار شده که یکی از بهترین گزینه ها تونر می‌باشد. این محصول برای پاکسازی روزانه صورت بی نظیر بوده به طوری که می تواند آلودگی ها و چربی های اضافی پوست را از بین ببرد.

در واقع می توان گفت تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته و لازم است بدانید بیشتر این تونر ها از محلول های بر پایه آب تشکیل شده و مواد تشکیل دهنده فعالی چون اسانس گیاهان یا اسانس های روغنی دارد که بسته به نوع پوست درصدشان تغییر می کند. دو مدل کلی از تونر ها موجود بوده که شامل تونر های آبکی و تونر ‌های ژلی و سرمی می‌باشد.

تونر و کاربرد آنتونر و کاربرد آن چیست

دلایل استفاده از تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست

همانطور که گفته شد با وجود اینکه تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست به اثبات رسیده است مهمترین دلیل استفاده از این ماده، پاک کردن پوست صورت از آلودگی ها می باشد. به طوری که باید بدانید تونر ها سطح قلیایی پوست را بازیابی کرده و موجب می شوند رطوبت به پوست رسیده و علائم آکنه درمان شود.

فواید استفاده از تونر

در خصوص فواید استفاده از تونر به طور کلی می‌توان گفت این محصول یک مرحله اصلی و ضروری جهت روتین مراقبتی پوست به حساب آمده و راحتی میتواند آلودگی ‌ها و باقی ‌مانده مواد آرایشی و چربی را از روی پوست صورت پاک کند. علاوه بر اینکه تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست بسیار زیاد است باید بدانید فواید استفاده از این ماده تنها به این مورد ختم نشده بلکه از دیگر فواید استفاده از تونر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به آبرسانی پوست
  • بسته شدن منافذ پوست
  • شفاف شدن پوست صورت
  • تنظیم ph پوست
  • از بین بردن التهابات و آکنه پوستی
  • افزایش رطوبت پوست
  • آماده کردن پوست جهت استفاده از مرطوب کننده
  • ایجاد لایه محافظتی بر روی پوست

فواید استفاده از تونرفواید استفاده از تونر

نکات مهم در انتخاب تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست

اگرچه به طور کلی تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست کاملا اثبات شده می باشد اما باید دقت داشته باشید که نکات مهمی در خصوص استفاده از تونر وجود دارد. به طوری که اگرچه تونر مختص افراد خاصی نبوده و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند اما انتخاب نوع درست آن بسته به نوع پوست شما بسیار مهم می ‌باشد‌ مثلا افراد با پوست چرب و روغنی باید در نظر داشته باشند که استفاده از تونر را در برنامه بهداشت فردی روزانه خود قرار داده تا با این روش چربی بیش از حد پوست را از بین ببرند. البته به طور کلی استفاده از تونر برای همه افراد با پوست های مختلف ضروری به نظر می رسد.

حالا اگر شما بخواهید در خصوص مزیت استفاده از تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست اطلاعاتی به دست آورید باید دقت کنید که بعد از استفاده از تونر شما می توانید به سرعت خواص آن را احساس کرده و پوست تمیز و تر و تازه داشته باشید به طوری که بعد از ۱ الی ۲ هفته استفاده روزانه، پوست شما کاملاً صاف و نرم شده و روشن تر به نظر می رسد. همچنین افراد با پوست های حساس به راحتی حل مشکلاتی مثل قرمزی در ظاهر پوست را مشاهده خواهند کرد.

نکات مهم انتخاب تونر و کاربردهای آننکات مهم انتخاب تونر و کاربردهای آن

آخرین مطالب تکمیلی آموزشگاه پاکسازی تالگو پاریس را در این بخش دنبال نمایید

برای پاکسازی پوست در دوران شیوع کرونا چه کنیم؟

پاکسازی پوست با لیزر بهتر است یا با لایه بردار؟

بهترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

بهترین زمان استفاده از تونر

افرادی که قصد استفاده از تونر برای پاکسازی پوست را دارند نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهند بهترین زمان استفاده از تونر میباشد. در واقع باید بدانید این محصول جهت مراقبت از پوست می باشد بعد از شستشوی صورت و قبل از کرم مورد استفاده قرار می گیرد. البته دقت داشته باشید به هیچ عنوان نمی ‌توان آن را جایگزین شوینده ‌های صورت کرد بلکه باید به عنوان مرحله متفاوت در تمیز کردن پوست استفاده شود تا تاثیر بیشتری در پاکسازی صورت داشته باشد. پس ابتدا باید به خوبی پوست خود را شسته تا مواد آرایشی از بین برود. همچنین دقت داشته باشید بهترین زمان مصرف تونر، ساعات پایانی شب و قبل از خواب بوده زیرا در این زمان وقتی شما خواب هستید پوست شما دوره ریکاوری را به خوبی طی خواهد کرد.

زمان مناسب استفاده از تونرزمان مناسب استفاده از تونر

باید و نبایدهای استفاده از تونر و انتخاب تونر مناسب نوع پوست

در مورد باید و نبایدهای استفاده از تونر و تاثیر آن در پاکسازی پوست باید دقت کنید که باید از استفاده آن در دور چشم و نواحی لب خودداری کرده و همچنین استفاده بیش از حد از این محصول موجب می شود که پوست شما حساس شود. حال وقتی قصد انتخاب بهترین نوع تونر بسته به نوع پوست خود را داشتید باید بدانید تونر های حاوی اسید سالیسیلیک برای پوست های آکنه ای که چربی بیشتری دارند مناسب می باشد. تونر های حاوی اسید لاکتیک نیز برای پوستهای مختلط مناسب بوده و از نازک شدن پوست جلوگیری می کند. همچنین تونر های فاقد الکل نیز به افراد کمک می‌کند تا دیگر پوست خشکی نداشته باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs