ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

مزایای لایه برداری پوست به روش علمی

09 دی ، 1399
موسسه تالگو پاریس

مزایای لایه برداری پوست چیست؟

لایه برداری پوست یکی از بهترین راه ها برای ترمیم پوست و داشتن پوستی شاداب و لطیف هست. از مزایای لایه برداری پوست که به دو صورت شیمیایی و مکانیکی صورت می گیرد می توان به رفع چین و چروک و جوان سازی پوست، رفع جوش های سر سیاه و سر سفید و از بین بردن لکه های پوستی اشاره کرد. آبرسانی مناسب پوست و عدم نیز به بستری شدن از دیگر مزایای لایه برداری پوست به روش علمی می باشد.

لایه برداری پوست

از فاکتور های موثر در زیبایی افراد داشتن پوستی شفاف و بدون کک و مک هست. از این رو اقشار مختلف جامعه با اتکاء به روش های مختلف از پوست خود مراقبت می کنند. با این حال پوست در گذر زمان زیبایی و لطافت خود را از دست می دهد و نیاز به لایه برداری و ترمیم دارد. با بهره گیری از روش های مختلف لایه برداری پوست می توان سلول های مرده پوست را از بین برد. با لایه برداری پوست و حذف سلول های مرده پوست بازسازی سلول های تازه تسریع یافته و پوست شما زیبا و لطیف می شود.

در حال حاضر لایه برداری پوست به دو روش شیمیایی و مکانیکی و توسط متخصصین در این حوزه انجام می گیرد. در روش شیمیایی لایه برداری پوست در مراکز پزشکی معتبر با کمک مواد شیمیایی مناسب سلول های مرده پوست برداشته شده و به تدریج سلول های تازه تشکیل می شود. فرایند لایه برداری مکانیکی شامل لایه برداری پوست با وسایل زمخت از قبیل پارچه های میکروفایبر، لایه بردار های صورت، مواد ساینده و ... صورت می گیرد.

آشنایی با مزایای لایه برداری پوست

امروزه اقشار مختلف جامعه به ویژه خانم ها به دنبال شفاف سازی و رفع لک پوست از طریق روش های مختلف هستند. مزایای لایه برداری پوست نسبت به روش های درمانی دیگر حوزه گسترده تری را شامل می شود و از این رو با استقبال روبرو می باشد.

آخرین مطالب تکمیلی موسسه تالگو پاریس را در این بخش دنبال نمایید

پاکسازی پوست با لیزر بهتر است یا با لایه بردار؟

بهترین سن و زمان استفاده از لایه بردار پوست چه زمانی است؟

رفع چین و چروک جوان سازی پوست

از مهمترین مزایای لایه برداری پوست می توان به رفع چین و چروک پوست و بالتبع جوان سازی پوست اشاره نمود. از عوارض بالا رفتن سن افزایش پوست مرده و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می باشد. لایه برداری بهداشتی پوست سبب از بین رفتن لایه ها و سلول های مرده پوست شده و به تدریج به کاهش چین و چروک و جوان سازی پوست منجر می شود. از این رو به جای انجام جراحی های پوست دردناک و هزینه بر جهت جوان سازی پوست می توان از روش لایه برداری استفاده نمود.

مزایای لایه برداری پوست چیستمزایای لایه برداری پوست چیست

از بین بردن جوش صورت

یکی از بیماری ها و مشکلات پوستی ایجاد جوش های پوستی هست که اغلب اوقات با درد همراه می باشد. از دلایل ایجاد جوش بر روی پوست می توان به بسته شدن منافذ پوستی اشاره کرد که منجر به تجمع چربی و ایجاد جوش می گردد. در بین مزایای لایه برداری پوست می توان به رفع جوش های سر سیاه و سر سفید پوست اشاره نمود. با از بین رفتن سلول های مرده پوست علاوه بر باز شدن منافذ پوست جوش های ایجاد شده بر روی پوست نیز به تدریج خشک شده و از بین می رود.

رفع لک پوست و کمرنگ شدن آکنه

از جمله مشکلات پوستی می توان به ایجاد لک های تیره روی پوست اشاره کرد که به دلایل مختلفی ایجاد می شود. استفاده مداوم از انواع لوازم آرایشی بهداشتی، آلودگی های محیطی و ... به مرور باعث ایجاد لک بر روی پوست می گردد. در روش لایه برداری پوست لایه های بیرونی و مرده پوست برداشته شده و لایه تازه که بدون لک هست ایجاد می شود. همچنین پس از یک اسکراب استاندارد در کنار رفع لکه آکنه های موجود بر روی پوست نیز کم رنگ خواهد شد.

آبرسانی بهتر پوست از مزایای لایه برداری پوست

یکی از مهم ترین فاکتور ها برای داشتن پوستی سالم و شاداب آبرسانی مناسب پوست می باشد. برای مرطوب نگه داشتن پوست معمولا افراد از انواع مرطوب کننده بهره می برند که تجمع بلند مدت آن سبب تجمع پوست و بسته شدن منافذ پوست می گردد. استفاده از انواع مرطوب کننده منجر به ایجاد جوش های زیرپوستی نیز می شود. برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست می توان از روش لایه برداری بهره برد. از مزایای لایه برداری پوست به صورت علمی رفع سلول های مرده و افزایش آبرسانی به پوست می باشد.

رفع آسیب های ناشی از نور خورشید

در بین مزایای لایه برداری پوست می توان به رفع آسیب های ایجاد شده بر روی پوست بر اثر نور خورشید اشاره کرد. اشعه ماوراء بنفش موجود در نور خورشید به پوست آسیب رسانده و سبب تیره شدن رنگدانه های پوست می گردد. با لایه برداری پوست به روش مکانیکی و شیمیایی پوست های تیره شده بر اثر تابش نور خورشید از بین رفته و پوست روشن و شفاف می شود.

لایه برداری پوست به روش علمیلایه برداری پوست به روش علمی

عدم نیاز به بستری شدن

از دیگر مزایای لایه برداری پوست نسبت به سایر روش های درمانی عدم نیاز به بستری شدن می باشد. انجام هر یک از روش های لایه برداری پوست به صورت سرپایی بوده و نیاز به بستری کردن ندارد. از طرف دیگر با لایه برداری پوست می توان اثرات مثبت آن را در زمانی کوتاه بر روی پوست مشاهده کرد.

عوارض و مراقبت های پس از لایه برداری

علارغم مزایای مختلف لایه برداری پوست اگر اسکراب پوست به روش بهداشتی و استاندارد صورت نگیرد سبب آسیب زدن به پوست می شود. لایه برداری پوست باید با دقت و تخصص انجام شود تا در آینده مشکلات پوستی گریبانگیر فرد نشود. از عوارض جانبی لایه برداری پوست می توان به ایجاد قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن اشاره کرد که موقتی می باشد. از مراقبت های پس از لایه برداری پوست می توان به شستشوی ملایم پوست، عدم آرایش سنگین، عدم استفاده از تونر های پوست برای یک تا دو روز و ... اشاره کرد. از طرف دیگر بهتر هست فرد تا چند روز پس لایه برداری در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد.

عوارض و مراقبت های پس از لایه برداریعوارض و مراقبت های پس از لایه برداری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs