ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

راه های تشخیص و روتین مراقبت از پوست مختلط

09 اسفند ، 1399
موسسه تالگو پاریس

روش ها و راه های مراقبت از پوست مختلط

در این مقاله می خواهیم به بررسی این مورد که پوست مختلط دقیقا چه پوستی می باشد و راه های مراقبت از پوست مختلط به چه صورتی می باشد را به طور کامل بررسی کنیم و آموزش دهیم کسانی که همچین پوست هایی دارند به چه صورتی و با چه مواد آرایشی و بهداشتی از پوست خود مراقبت کنند. پس ابتدا اجازه دهید قبل اینکه به راه های مراقبت از پوست مختلط بپردازیم، توضیح دهیم که پوست مختلط دقیقا چه نوع پوستی می باشد.

موثرترین راه های مراقبت از پوست مختلطموثرترین راه های مراقبت از پوست مختلط 

پوست مختلط دقیقا چیست؟

اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم پوست مختلط یک نوعی از پوست می باشد که حالت های مختلفی دارد، به عنوان مثال قسمت هایی از پوست خشک و یک قسمت هایی از آن چرب می باشد و مانند پوست های معمول تنها به یک صورت نمی باشند. همین مورد سبب می شود بسیاری از افراد فکر کنند که به چه صورتی می توانند از پوست خود مراقبت کنند در صورتی که به نواحی دیگر پوست آسیبی نرسانند و به دنبال راه های مراقبت از پوست مختلط به شکلی درست و صحیح می باشند. بیشترین مشکلاتی که افراد دارای پوست مختلط دارند و به ما ارسال می کنند این مورد می باشد که به عنوان مثال می خواهند چربی روی چانه خود را از بین ببرند ولی در عین حال هیچ آسیبی به پوست خشک خود وارد نکنند، به همین منظور در ادامه روش ها و راه های مراقبت از پوست مختلط را خدمت شما آموزش خواهیم داد.

چه عواملی باعث به وجود آمدن پوست مختلط می شوند؟

یکی از سوالاتی که مکررا از ما می شود این مورد می باشد که چه عواملی باعث ایجاد پوست خشک برای من شده است؟ در کل علت های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به روش های مختلف باعث ایجاد پوست مختلط برای شما شود ولی شایع ترین این علت ها اکثرا به مادر زادی بودن و بحث های ژنتیکی بر می گردد ولی استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی غیر استاندارد و نامرغوب می تواند پوست شما را بد تر و مختلط تر از قبل کند، به عنوان مثال استفاده از کرم های مرطوب کننده غیر استاندارد و ضد آفتاب های غیر استاندارد باعث می شود که نواحی خشک پوست شما بسیار خشک تر از قبل شود و همچنین باعث ایجاد لک در قسمت های چرب صورت شما شود.
پس یکی از راه های مراقبت از پوست مختلط استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مرغوب می باشد. در بعضی مواقع هم این امکان این وجود دارد که محصول آرایشی بهداشتی که استفاده می کنید بهداشتی و مرغوب می باشند ولی پوست شما برای محصول مورد نظر حساسیت نشان می دهد به عنوان مثال کسانی هستند که پوستشان برای برخی نرم کننده ها حساسیت نشان می دهد و باعث به وجود آمدن پوست مختلط یا شدید تر کردن پوست مختلط تان می شود.

راه ها و روش های تشخیص پوست مختلط 

راه های بسیار زیادی برای شناسایی پوست مختلط می باشند و خوشبختانه تشخیص پوست خشک بسیار راحت تر از آن چیزی می باشد که شما تصور می کنید در ادامه به انواع روش های تشخیص پوست مختلط می پردازیم و سپس به انواع راه های مراقبت از پوست مختلط که به چه صورتی می توانیم از همچین پوست هایی مراقبت کنیم. یکی از راه هایی که می توانید توسط آن به راحتی به مختلط بودن پوست خود پی ببرید استفاده از شستن صورت می باشد، آن دسته از افرادی که پوست خشکی دارند حدود نیم ساعت پس از شستشوی صورت خودشان به صورت خشک می باشد ولی طرف دیگر پوست کاملا در حالت معمولی می باشد. یا به عنوان مثال وقتی از مرطوب کننده پوست استفاده می کنید متوجه این موضوع می شوید که مثلا سمت چپ پوستتان که چرب می باشد احساس سنگینی دارید ولی سمت راست پوستتان که دارای پوستی خشک می باشد احساس خوشایندی برای شما دست می دهد.

پوست مختلط؛ ویژگی ها و مراقبت از آنپوست مختلط؛ ویژگی ها و مراقبت از آن 

انواع راه های مراقبت از پوست مختلط 

به طور کلی روش ها و راه های مراقبت از پوست مختلط بسیار متنوع و زیاد و در عین حال بسیار ساده تر از آن چیزی می باشند که شما فکرش را می کنید و با استفاده از چند محصول بهداشتی ساده که در همه جا یافت می شوند می توانید به راحتی از پوست مختلط خود مراقبت کنید که در این قسمت به معرفی این محصولات بهداشتی درمانی خواهیم پرداخت. یکی از این راه های ساده مراقبت از پوست مختلط استفاده از شوینده های با خاصیت ملایم کنندگی پوست می باشد، شوینده های ملایم کننده با خاصیتی که دارند می توانند هرگونه اضافات از جمله گرد و غبار را از روی صورت پاک کنند. یکی دیگر از راه های مراقبت از پوست مختلط استفاده از مرطوب کننده ها می باشد، مرطوب کننده ها به دلیل خاصیت هایی که دارند برای هر نوع پوستی مفید و مناسب می باشند و یکی دیگر از راه های مراقبت استفاده از کرم های ضد آفتاب با خاصیت طیف گسترده می باشد که مناسب هر پوستی با هر سنی می باشد.

حتما از مولتی ماسک ها استفاده کنید

یکی از بهترین راه های مراقبت از پوست مختلط و حتی درمان آن استفاده از مولتی ماسک ها می باشد، مولتی ماسک به این معنی می باشد که از چند ماسک به صورت همزمان با توجه به نیاز صورت خود استفاده کنید به عنوان مثال برای نواحی خشک یک نوع ماسک و برای بخش چرب آن ماسک دیگری به صورت همزمان استفاده نمایید.

جمع بندی کلی روش ها و راه های مراقبت از پوست مختلط 

به طور کلی عوامل زیادی وجود دارند که باعث ایجاد پوست مختلط می شوند که اکثر این موارد ژنتیکی می باشد که استفاده از محصولات بهداشتی نامرغوب این پوست را مشخص تر می کند. برای مراقبت و درمان پوست های این چنینی می توانید از کرم های مرطوب کننده کم چرب و کرم های ضد افتاد طیف گسترده و همچنین استفاده از مولتی ماسک با توجه به نیاز پوست خود استفاده کنید و همچنین نباید به پوست خود مدام دست بکشید چرا که باعث مختلط تر شدن پوست و ایجاد لک می شود. شرکت تالگو پاریس با ارائه بهترین روش های درمانی و مراقبتی پوست و زیبایی در خدمت شما عزیزان می باشد.

روتین مراقبت از پوست مختلطروتین مراقبت از پوست مختلط 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs