ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

روش های شگفت انگیز برای درمان سیاهی و کبودی دور چشم

09 اسفند ، 1399
موسسه تالگو پاریس

راهکار هایی معجزه آسا برای درمان کبودی و تیرگی زیر چشم 

درمان کبودی و تیرگی زیر چشم یکی از دغدغه های رایج در جمعیت بانوان است. این عارضه به دلایل متفاوتی رخ داده و تاثیر بسیار نامطلوبی بر زیبایی ظاهری افراد خواهد داشت. امروزه درمان های گیاهی در کنار سایر درمان های دارویی مربوط به عوامل ایجاد کننده سیاهی دور چشم، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و طیف وسیعی از طرفداران را به خود جلب نموده است.

تیرگی دور چشم و روش های از بین بردن آنتیرگی دور چشم و روش های از بین بردن آن 

سیاهی و کبودی زیر چشم

پوست زیر چشم یکی از نقاط نازک و بسیار حساس در مقابل عوامل محیطی مانند نور آفتاب، شوینده ها، مواد آرایشی و بهداشتی، بیماری های جسمی و کمبودهای تغذیه ای است. درمان کبودی و تیرگی زیر چشم از مهمترین دغدغه های رایج در خصوص درمان ها و مشکلات زیبایی بوده و با استفاده از ترکیبات گیاهی و طبیعی مرتفع خواهد شد.

دلایل کبودی و سیاهی زیر چشم

کاهش خونرسانی و به دنبال آن کمبود اکسیژن در سلول های سازنده پوست زیر چشم از مهمترین دلایل ایجاد کبودی و سیاهی دور چشم بوده و به دلایل زیر ایجاد خواهد شد:

مشکلات ژنتیکی

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل ایجاد کبودی و تیرگی زیر چشم، مشکلات و نقایص ژنتیکی مادرزادی مانند ضخامت بسیار کم پوست زیر چشم، توزیع غیرطبیعی عروق و مویرگ های خونرسان زیر چشم و کاهش رنگدانه های ملانین پوست است. تمامی موارد ذکر شده تاثیر بسیار زیادی در افزایش کبودی و تیرگی زیر چشم داشته و به شکل ژنتیکی به نسل های بعدی منتقل خواهد شد.

اشعه فرابنفش نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه فرابنفش آفتاب یکی دیگر از مهمترین دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم بوده و بوسیله انواع مختلفی از کرم ها و لوسیون ها قابل پیشگیری خواهد بود. اشعه فرابنفش نور خورشید با تاثیر بر میزان رنگدانه های ملانین پوست منجر به ایجاد کبودی، تیرگی و سیاهی پوست زیر چشم خواهد شد.

دخانیات و مشروبات الکلی

مصرف بیش از حد و بی رویه مشروبات الکلی و دخانیات از دیگر دلایل ایجاد کننده کبودی زیر چشم بوده و با کاهش میزان خونرسانی به سلول های پوستی منجر به این عارضه خواهند شد.

کم خونی، خونریزی و نارسایی کلیوی

خونریزی های شدید و کم خونی ایجاد شده به دنبال آن یکی دیگر از دلایل بسیار مهم و رایج ایجاد کننده کبودی و سیاهی زیر چشم بوده و به دنبال زایمان، قاعدگی های سنگین و صدمات شدید ایجاد خواهد شد. مشکلات کلیوی از جمله نارسایی های کلیوی نیز از دیگر دلایل سیاهی و تیرگی زیر چشم بوده و با علائم دیگری همراه خواهد بود.

سوء تغذیه و کمبود مواد معدنی

کمبودهای تغذیه ای ایجاد شده به دنبال سوء تغذیه، رژیم های غذایی ناسالم و برخی از بیماری های گوارشی، از دیگر دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم بوده و با مصرف میزان مناسبی از مواد معدنی، ویتامین ها و ریزمغذی ها برطرف خواهد شد.

سیاهی دور چشم؛ عوامل و روش های درمانیسیاهی دور چشم؛ عوامل و روش های درمانی 

درمان کبودی و تیرگی زیر چشم چیست؟

آگاهی از درمان کبودی و تیرگی زیر چشم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بسته به عوامل ایجاد کننده این عارضه، انتخاب و اجرا خواهد شد. به منظور آشنایی بیشتر با درمان های اصلی کبودی و تیرگی زیر چشم با ما همراه باشید.
تالگو پاریس با ارائه بهترین محصولات مراقبت از دور چشم در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

درمان های دارویی

درمان های دارویی و آرایشی بهداشتی یکی از مهمترین نوع درمان کبودی و تیرگی زیر چشم بوده و متناسب با عوامل ایجاد کننده این عارضه مانند مشکلات کلیوی، مشکلات مزمن گوارشی، کم خونی ها، مشکلات دوران بارداری و اختلالات پوستی، انتخاب خواهند شد.

درمان کبودی و تیرگی زیر چشم با درمان های گیاهی

امروزه درمان های گیاهی در مقایسه با درمان های دارویی طرفداران بسیار زیادی داشته و به دلیل کاهش عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، یکی از درمان های محبوب و کم عارضه به شمار می آید. خوشبختانه بسیاری از شرکتهای دارویی و بهداشتی و آرایشی با استفاده از مدرن ترین متدهای حاصل از مطالعات و تحقیقات انجام شده در این زمینه توانسته اند به تولید و فرمولاسیون داروهای تهیه شده از ترکیبات گیاهی و لوازم آرایشی موثر در درمان کبودی و تیرگی زیر چشم فائق آمده و دغدغه های موجود در این زمینه را مرتفع نمایند.

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین یکی از معروف ترین ترکیبات گیاهی به منظور پیشگیری و کنترل بسیاری از مشکلات پوستی از جمله کبودی و تیرگی پوست زیر چشم است. این روغن گیاهی به تنهایی و یا در ترکیب با بسیاری از لوسیون ها و کرم های ضد کبودی و سیاهی زیر چشم، تاثیر بسیار زیادی در مرتفع نمودن این عارضه داشته و یکی از درمان های موثر به شمار می آید. افزایش میزان جریان خون و تامین میزان کافی از ویتامین e توسط این روغن گیاهی یکی از مهمترین دلایل درمان کبودی و تیرگی زیر چشم به شمار می‌آید.

گیاه بابونه

بابونه یکی از معروفترین و شناخته شده ترین گیاهان دارویی در طب سنتی ایران و درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌های مختلف است. مصرف دمنوش بابونه یکی از بهترین درمان های گیاهی به منظور مرتفع نمودن کبودی و سیاهی زیر چشم بوده و تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

برگ نعنا

تحقیقات و مطالعات بسیار زیادی در خصوص تاثیر گیاهان دارویی بر درمان کبودی و تیرگی زیر چشم نشان داده است که برگ نعنا یکی از گزینه های بسیار مناسب، به منظور برطرف نمودن تیرگی زیر چشم بوده و معمولا به شکل ترکیبی خمیری شکل حاصل از برگ کوبیده این گیاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ماسک زردچوبه و روغن بادام

استفاده از ماسک زردچوبه و روغن بادام یکی دیگر از درمان های گیاهی رضایت بخش به منظور برطرف نمودن سیاهی و کبودی زیر چشم بوده و نتایج رضایت بخشی به دنبال خواهد داشت. توصیه می شود در صورت استفاده از درمان های گیاهی و عدم کسب نتایج مطلوب، حتماً به پزشک مراجعه نموده و متناسب با عوامل ایجاد کننده این عارضه، درمان های مناسب و موثر را انتخاب و اجرا نمایید. تالگو پاریس با ارائه بهترین روش ها درمانی و مراقبتی در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

علل سیاهی دور چشم و راه های درمان دائم آنعلل سیاهی دور چشم و راه های درمان دائم آن 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs