ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

هر آنچه باید از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست بدانید

05 تیر ، 1401
موسسه تالگو پاریس

از گذشته تا به امروز باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست موجب از بین رفتن پوست افراد زیادی بوده است. با گذشت زمان و با بالا رفتن سطح آگاهی مردم از باورهای غلط در مورد مراقبت از پوست، دیگر مثل قبل قربانی نمی دهد. متخصصان زیبایی پوست و مو برای اینکه دیگر فردی قربانی باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست نباشد به چند نکته مهم از باورهای غلط اشاره کرده اند. برای حفظ زیبایی و سلامت پوست، در این مطلب ما را همراهی کنید، تا سطح آگاهی شما از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست بالا برود.

10 نکته مهم از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست

گاهی وقتها پیش می آید که طبق عادت به صورت مرتب و روزانه، به دلیل پایین بودن سطح آگاهی از مراقبت های پوست، به روش های نادرستی از پوست خود مراقبت کرده اید، به مرور زمان شاهد تیره شدن پوست، خشکی پوست و لک شدن پوست خود شده اید. در ادامه به چند نکته مهم از باورهای نادرست در مورد مراقبت های پوست اشاره خواهیم کرد. این باورهای نادرست شامل موارد زیر می باشد:

1- پوست های چرب نیازی به مرطوب کننده ندارند.

2- در روزهای ابری نیازی به استفاده از ضد آفتاب نیست.

3- برای محافظت بیشتر از پوست در روزهای آفتابی از کرمهای ضدآفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید.

4- خطرناک نبودن آفتاب سوختگی برای برنزه شدن

5- با آرایش خوابیدن پوست را خراب نمی کند.

6- مناسب بودن آب داغ برای پوست

7- آکنه فقط در نوجوانان به وجود می آید.

8- پس از مشاهده علائم پیری باید از پوست مراقبت کرد.

9- دلیل خشکی پوست کم آبی بدن است.

10- استفاده بیش از حد از اسکراب برای رفع خشکی پوست

در ادامه به طور کامل به شناخت کامل از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مطالب زیر را از دست ندهید!

استفاده نکردن از مرطوب کننده در پوست های چرب و استفاده نکردن از ضدآفتاب در روزهای ابری

از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست، استفاده نکردن از مرطوب کننده در پوستهای چرب می باشد. به اشتباه و باور غلط، افرادی که دارای پوست های چرب می باشند از مرطوب کننده برای آبرسانی به پوست استفاده نمی کنند. هر نوع پوستی نیاز به آبرسانی دارد و دلیل بیشتر چرب شدن پوست عدم وجود رطوبت در پوست می باشد. یکی از دلایل به وجود آمدن آکنه بر روی پوستهای چرب عدم وجود آبرسانی به پوست می باشد.

و دیگر باور نادرست استفاده نکردن از ضدآفتاب در روزهای ابری می باشد. متخصصان زیبایی این باور غلط را رد کرده اند و تاکید می کنند که حتما در روزهای ابری یا در فصلهای سرد سال از ضدآفتاب به صورت مرتب و روزانه استفاده کنید زیرا انعکاس نور خورشید در اثر برخورد به ابرها می تواند خطرناک تر از نور مستقیم آن باشد.

استفاده از ضد آفتاب برای مراقبت از پوست

استفاده از ضد آفتاب برای مراقبت از پوست

بالا بودن اس پی اف ضد آفتاب برای محافظت از پوست و آفتاب سوختگی و برنزه شدن

از دیگر باورهای غلط استفاده از کرمهای ضدآفتاب با اس پی اف بالا می باشد. افراد زیادی بر این باورند هرچه اس پی اف کرم ضد آفتاب بالاتر باشد، محافظت بیشتری از پوست آنها در برابر آفتاب خواهد شد. استفاده از کرم ضدآفتاب به این صورت است که هر چند ساعت یکبار باید تمدید شود. بالا بودن اس پی اف ضد آفتاب به معنی این است که فاصله زمانی برای تمدید کرم بیشتر خواهد بود و پایین بودن آن در فاصله زمانی کمتری نیاز به تمدید دارد.

و از دیگر باورهای غلط این است که آفتاب سوختگی را برنزه شدن می دانند. گرفتن حمام آفتاب و سوختن پوست به منظور برنزه شدن می تواند عاملی برای به وجود آمدن سرطان پوست باشد. آفتاب سوختگی زیاد در زمان کودکی عامل مهمی در به وجود آمدن سرطان پوست می باشد. برای جلوگیری از آفتاب سوختگی بهتر است از ضدآفتاب برای صورت و از لباسهای آستین بلند برای پوشش بدن استفاده کرد.

آفتاب سوختگی و برنزه شدن

آفتاب سوختگی و برنزه شدن

با آرایش خوابیدن و استفاده از آب داغ برای پوست

از مهمترین باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست این است که، در زمان خوابیدن نیازی به پاک کردن آرایش نیست. تقریبا همه می دانند با آرایش خوابیدن می تواند صدمات جدی به پوست وارد کند، اما باز هم افرادی هستند که فکر می کنند پاک نکردن آرایش در زمان خواب موردی ندارد. وجود آرایش بر روی صورت در زمان خواب موجب بسته شدن منافذ پوست و بوجود آمدن آکنه بر پوست می شود.

گاهی افرادی به منظور رفع خستگی از دوش آب گرم استفاده می کنند. استفاده از آب گرم به مدت طولانی موجب از بین رفتن روغنهای طبیعی و ضروری پوست خواهد شد. از بین رفتن چربیهای ضروری پوست موجب خشک شدن پوست خواهد شد. برای جلوگیری از خشکی پوست بهتر است از دوش آب ولرم استفاده کنید و بلافاصله بعد از حمام از مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست استفاده نمایید.

استفاده از آب داغ برای پوست

استفاده از آب داغ برای پوست

وجود آکنه مخصوص نوجوانان است و مراقبت از پوست پس از مشاهده علائم پیری

این باور که آکنه فقط مختص نوجوانان است کاملا غلط می باشد. درست است که نوجوانان به دلیل بلوغ بیشتر در معرض آکنه هستند اما عواملی چون استرس، عدم تعادل در هورمونها و استفاده نادرست از محصولات پوستی در بزرگسالان می تواند عاملی در به وجود آمدن آکنه در پوست آنها شود.

دیگر باور غلط مراقبت از پوست پس از بروز علائم پیری می باشد. برای جلوگیری از علائم پیری نیاز است پیش از بالا رفتن سن و بروز علائم پیری، با یک متخصص پوست مشورت کنید تا متناسب با نوع پوست شما محصولات ضد پیری را تجویز کنند.

مراقبت از پوست در برابر پیری زودرس

مراقبت از پوست در برابر پیری زودرس

خشکی پوست بر اثر بی آبی بدن می باشد

به هیچ وجه خشکی پوست نمی تواند به دلیل بی آبی بدن باشد. دلیل اصلی خشکی پوست عدم وجود چربی در پوست می باشد. کم آبی بدن موجب کم شدن رطوبت پوست و ایجاد چین و چروک ریز در سن بالا می شود. برای جلوگیری از خشکی پوست بهتر است از مرطوب کننده ها و سرمها برای مراقبت از پوست استفاده کنید.

خشکی پوست بر اثر بی آبی بدن

خشکی پوست بر اثر بی آبی بدن

استفاده بیش از حد از اسکراب برای رفع خشکی پوست از باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست

از دیگر باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست، استفاده بیش از حد از اسکراب برای رفع خشکی پوست می باشد. درست است که استفاده از اسکراب برای لایه برداری از پوستهای خشک مفید است اما استفاده بیش از حد می تواند صدمات جدی به پوست وارد کند. بهتر است برای لایه برداری از پوست و از بین بردن سلولهای مرده پوست از یک متخصص پوست مشاوره بگیرید تا در صورت نیاز مراقبتهای مناسب پوست شما را تجویز کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs