ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک

12 خرداد ، 1400
موسسه تالگو پاریس

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است متوجه شده اند که استفاده مداوم از ماسک و شیلد ممکن است جوش و آکنه هایی بر روی صورت ایجاد کند. برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک بهتر است برخی نکات را رعایت کنید تا پوست صورت شما آسیب نبیند.

با توجه به وضعیت کنونی جهان و همه گیر شدن بیماری کرونا، برای مبتلا نشدن به این بیماری باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. یکی از پروتکل های بهداشتی استفاده از ماسک و شیلد است ولی ممکن است به دلیل استفاده مداوم از ماسک ها، در صورت شما جوش و آکنه هایی ظاهر شود و سلامت پوست شما را به خطر اندازد. برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک بهتر است نکاتی را که در ادامه خواهیم گفت را رعایت کنید تا پوست صورت شما آسیبی نبیند.

علت به وجود آمدن جوش بعد از استفاده از ماسک چیست؟

زدن ماسک در بیرون از منزل به ویژه در اماکن عمومی و محیط کار الزامی است و ممکن است چندین ساعت ماسک بر روی صورت شما بماند. زمانی که شما از ماسک استفاده می کنید، قسمتی از پوست صورت که با ماسک  در ارتباط است تبدیل به محیطی گرم و مرطوب می شود و محیطی مناسب برای رشد باکتری ها و چربی های اضافی است. همین امر سبب می شود که منافذ پوست بسته و جوش هایی بر روی صورت نمایان شوند. اما نگران نباشید برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک راه حل هایی وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

به وجود آمدن جوش بعد از استفاده از ماسک

به وجود آمدن جوش بعد از استفاده از ماسک

راه های جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک چه هستند؟

همانطور که در بالا گفتیم استفاده طولانی مدت از ماسک ها باعث به وجود آمدن جوش و آکنه بر روی صورت می شوند. همچنین ممکن است بر اثر استفاده از ماسک های تنگ صورت شما دچار التهابات پوستی شود. برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  • شستشوی صورت

  • لایه برداری پوست

  • استفاده از مرطوب کنند های طبیعی

  • آرایش های سبک

  • خودداری از مصرف غذاهای چرب

  • استفاده از ماسک های تمیز

  • مصرف پروبیوتیک

برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک موارد بالا را باید رعایت کنید. در ادامه همین مطلب نکاتی را که گفتیم به صورت مختصر و مفید برای شما توضیح خواهیم داد.

جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک

جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک

شستشوی و لایه برداری پوست صورت

بهتر است برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک  پوست صورت خود را به صورت مرتب بشوید و یا از پاک کننده هایی که برای صورت حساسیت به وجود نمی آورند استفاده کنید. برای تمیز کردن پوست صورت می توانید از ماسک های خانگی هم استفاده کنید.

بهترین راه برای از بین بردن سلول های مرده و باکتریهای موجود بر سطح پوست، لایه برداری پوست صورت است. بهتر است این کار را هفته ای یک بار انجام دهید. شما می توانید با موادغذایی ساده که در اکثر منازل یافت می شود لایه برداری پوست صورت خود را انجام دهید. برای این کار به مخلوط روغن نارگیل با شکر قهوه ای یا نمک دریایی نیاز دارید. مخلوط این دو ماده با هم را به آرامی بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید.

لایه برداری پوست صورت

لایه برداری پوست صورت

استفاده از آرایش های سبک و مرطوب کننده های طبیعی

زمانی که شما آرایش می کنید منافذ پوست شما بسته می شود و محیطی مناسب برای به وجود آمدن جوش بر روی صورت شما ایجاد می شود. اگر نیاز است که به مدت طولانی از ماسک استفاده کنید بهتر است از آرایش کردن خودداری کنید ولی اگر مایل هستید که آرایش کنید بهتر است یک آرایش سبک بر روی صورت خود انجام دهید.

پیش از استفاده از ماسک بهتر است پوست صورت خود را مرطوب کنید تا از خارش و رشد باکتری ها جلوگیری کنید. بهتر است از مرطوب کنند های طبیعی مانند روغن نارگیل استفاده کنید. قبل از استفاده از ماسک، روغن نارگیل را به آرامی بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید تا جذب پوست صورت شود. روغن نارگیل خاصیت ضد باکتریایی دارد و برای تغذیه پوست صورت بسیار مناسب است. شما می توانید به مرطوب کننده های خود، روغن های اساسی دیگری مانند اسطوخودوس اضافه کنید.ِ

مطالب زیر را از دست ندهید!

خودداری از مصرف غذاهای چرب و استفاده از ماسک های کثیف

مصرف غذای های چرب شادابی و طراوت پوست را از بین می برند و شما با استفاده از این نوع غذاها، به وجود آمدن جوش را بر اثر استفاده از ماسک را تشدید می کنید. بهتر است برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک، از مصرف غذاهای چرب خودداری کنید و بیشتر به مصرف غذاهای پروتئینی و فیبردار بپردازید. اگر به فکر سلامت پوست صورت خود هستید بهتر است رژیم غذایی  که غذاهایی با چربی کم و پروتئین زیاد در آن وجود دارد ،انتخاب کنید.

زمانی که شما از یک ماسک استفاده می کنید آن را درون کیف، ماشین و... قرار ندهید. با قرار دادن ماسک ها در همچین محیط هایی باکتری ها رشد می کنند و در صورت استفاده مجدد شما، پوست صورت در معرض این باکتری ها قرار می گیرد و باعث به وجود آمدن جوش و آکنه بر صورت می شوند. اگر از ماسک های یکبار مصرف، استفاده می کنید بهتر است بعد از هربار استفاده آن را دور اندازید و از یک ماسک جدید استفاده کنید. در صورتی که از ماسک های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است پس از هربار استفاده آن را بشویید.

عدم استفاده از مصرف غذای چرب و ماسک کثیف

عدم استفاده از مصرف غذای چرب و ماسک کثیف

سایر روش ها برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک چه هستند؟

بهترین روش ها برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک مواردی بود که نام بردیم ولی برخی از عوامل دیگر نیز وجود دارد. برخی دیگر از روش ها برای جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک  موارد زیر هستند:

  1. استفاده از ماسک مناسب

  2. رعایت کردن بهداشت پوست صورت

  3. تنظیم سفتی بند های ماسک

جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک

جلوگیری از جوش صورت هنگام استفاده از ماسک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs