ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

آشنایی با انواع پوست و راه های مراقبت از آن

25 مهر ، 1402
موسسه تالگو پاریس

برای داشتن پوستی زیبا و بدون هرگونه مشکل پوستی، دانستن اطلاعات لازم در رابطه با انواع پوست و راه های مراقبت از آن  بسیار مهم و حائز اهمیت است. یکی از فاکتور های مهم در زیبایی چهره، داشتن پوستی سالم و به دور از هرگونه مشکلات پوستی است. برای داشتن پوستی سالم  باید انواع پوست و راه های مراقبت از آن را شناسایی کنید و مطابق با آن مراقبت های لازم را انجام دهید. برای مراقبت از پوست راه های زیادی وجود دارد، به طور مثال استفاده از کرم های مرطوب کننده، انواع کرم های ویتامینه، ماسک های طبیعی و... باعث شادابی و سلامت پوستی می شوند.

ما در تالگو قصد داریم ابتدا انواع پوست سپس روش های مناسب برای مراقبت از آنها را برای شما بررسی کنیم پس اگر شما هم به دنبال اطلاعات لازم در رابطه با انواع پوست و راه های مراقبت از آن هستید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

بررسی انواع پوست و راه های مراقبت از آن

پوست انسان تحت تاثیر اولین و مهمترین عامل که همان عوامل ژنتیکی هستند، تعیین می شود و هیچ فردی نمی تواند نوع پوست خود را انتخاب کند. برای اینکه پوستی سالم و زیبا داشته باشید، باید یک برنامه روزانه و مشخصی را برای خود تعیین و مطابق با آن از پوست خود مراقبت کنید.

پوست ها شامل  نوع خشک، معمولی، چرب و ترکیبی هستند. هر کدام از این نوع مراقبت ای مخصوص و ویژه ای دارند که باید به درستی انجام شوند.

مشکلات پوستی مانند آکنه، جوش، لک و پیس و... بر اثر بی توجهی به پوست و مراقبت نکردن به وجود می آیند و عوامل ژنتیکی هیچگونه دخالتی در به وجود آمدن این نوع مشکلات ندارند. مراقبت های روزانه به میزان بسیار زیادی باعث درمان این مشکلات و زیبایی و سلامتی پوست می شوند. در ادامه ویژگی های هر نوع پوست به همراه مراقبت های لازم را برای شما بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع پوست و راه های مراقبت از هر یکآشنایی با انواع پوست و راه های مراقبت از هر یک

برنامه روزانه برای انواع پوست و راه های مراقبت از آن 

همانطور که اشاره کردیم  دانستن اطلاعات لازم از انواع پوست و راه های مراقبت از آن و همچنین داشتن برنامه ای منظم برای مراقبت از پوست می تواند شما را برای رسیدن به پوستی زیبا و سلامت کمک کند. برای داشتن برنامه ای منظم باید 4 اقدام را به درستی و دو بار در روز انجام دهید.

 1.  پاکسازی پوست صورت: یکی از راه های ساده برای مراقبت از پوست، دوبار شستشوی پوست صورت در طول روز است و برای این کار بهتر است از صابون های مخصوص پوست صورت خود استفاده کنید. اگر اهل آرایش کردن نیستید و پوست چربی ندارید، یکبار شستشو در روز کفایت می کند. این نکته را فراموش نکنید که، طوری صورت خود را بشوید که چربی خود را از دست ندهد زیرا در صورتی که به درستی پوست خود را نشویید، پوست خشک و پوسته پوسته می شود.
 2. استفاده از آبرسان و مرطوب کنند: برای اینکه پوستی سالم و زیبا داشته باید باید رطوبت پوست حفظ شود و پوست صورت به صورت مداوم کلاژن سازی را انجام دهد. استفاده از مرطوب کننده و آبرسان برای هرنوع پوستی واجب است و باید انجام شود.
 3. استفاده از ضد آفتاب: بهتر است 30 دقیقه قبل از آنکه از منزل خارج شوید، ضد آفتاب را به صورت خود بزنید زیرا برای فعال شدن ضد آفتاب حداقل باید 15 دقیقه بگذرد. افرادی که پوست های تیره ای دارند، باید بیشتر از ضد آفتاب استفاده کنند.
 4. استفاده از سرم های ویتامینه: استفاده از این نوع سرم ها به ویژه سرم ویتامین سی باعث کلاژن سازی بهتر پوست صورت می شود.

در ادامه انواع پوست و راه های مراقبت از آن  را برای شما معرفی می کنیم.

راه های مراقبت از انواع پوستراه های مراقبت از انواع پوست

پوست معمولی و راه های مراقبت از آن

این نوع پوست در حالت تعادل قرار دارد و میزان چربی و خشکی در این نوع پوست به میزان لازم است. معمولا افرادی که پوست معمولی دارند، قسمت پیشانی، چانه و بینی آنها چرب تر است.

راه های تشخیص پوست معمولی

 • داشتن منافذ پوستی بسیار ریز
 • پوست صورت بافت اسفنجی صاف و زیبایی دارد.
 • خونرسانی در این نوع پوست ها بسیار مناسب است.
 • رنگ پوست صورت صورتی و یکدست است.
 • قرمزی در پوست صورت وجود ندارد.

این نوع پوست به دلیل اینکه در حالت تعادل قرار دارد، مراقبت خاصی ندارد و همان مراقبت های روزانه ای که در بالا به آنها اشاره کردیم را رعایت کنید کافیست.

پربازدیدترین مقالات وب سایت تالگو پاریس را در این بخش دنبال نمایید

بهترین قرص ضد پیری دنیا

روش های رهایی از پوست کدر و تیره

هر آنچه باید از فواید امگا 3 برای پوست صورت بدانید

پوست خشک و راه های مراقبت از آن

یکی از علت های مهم در خشک شدن پوست صورت این است که، پوست صورت کمتر از حد عادی سبوم یا چربی تولید می کند. با کم شدن سبوم، پوست نمی تواند رطوبت را به خوبی حفظ کند از این رو خشک می شود. دلیل های بسیار زیادی برای به وجود آمدن پوست خشک وجود دارد و بسیاری از افراد از پوست خشک خود رنج می برند. از علت های شایع در خشک شدن پوست صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعرق
 • تعریق و از دست رفتن آب بدن
 • نبود رطوبت کافی در پوست

برای مراقبت از پوست خشک موارد زیر را رعایت کنید:

 • حمام کردن با آب ولرم به مدت 10 تا 15 دقیقه
 • استفاده از مرطوب کننده و کرم های ویتامینه پس از خروج از حمام
 • استفاده از صابون های مخصوص برای شستشوی پوست

پوست چرب و راه های مراقبت از آن

یکی دیگر از انواع پوست که نیاز به مراقبت دارد، پوست چرب می باشد. برای مراقبت از پوست چرب باید بدانید این نوع پوست به دلیل اینکه سبوم زیادی تولید می کند، برای مراقبت از آن باید از صابون های ضد آکنه استفاده کرد. کرم ها و شوینده های مخصوص به پوست چرب و ضد آکنه را تهیه و استفاده کنید.

انواع پوست و راه های مراقبت از آنهاانواع پوست و راه های مراقبت از آنها

پوست ترکیبی و راه های مراقبت از آن

در پوست ترکیبی، نوع پوست در هر کدام از ناحیه های پیشانی، بینی و چانه متفاوت است. این نوع پوست هم مانند پوست معمولی نیاز به مراقبت خاصی ندارد و مراقبت های روزانه کفایت می کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs