ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

تفاوت بین تونر و میسلار واتر چیست؟

20 بهمن ، 1399
موسسه تالگو پاریس

بررسی تفاوت بین تونر و میسلار واتر 

ممکن است برای شما نیز سوال پیش آید که تفاوت بین تونر و میسلار واتر شامل چه مواردی است؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را مطالعه کنید. همانطور که می دانید میسلار واتر ها و تونر ها از جمله محصولات بهداشتی برای صورت و دست ها هستند که به عنوان پاک کننده شناخته می شوند. اما استفاده از این دو ماده چه تفاوت هایی با هم دارد.

تفاوت اصلی تونر صورت و میسلار واتر پوستتفاوت اصلی تونر صورت و میسلار واتر پوست 

تونر چیست؟

در ابتدا اگر بخواهیم در رابطه با هر کدام از این مواد آرایشی و بهداشتی صحبت کنیم باید گفت تونر یک ماده به حالت مایع است که به صورت سریع جذب شده و آلودگی های اضافی را از بین می برد. این ماده می تواند ph (معیار اسیدی و باز بودن یک ماده) را پوست را اصلاح کند و آثار روغن و آرایش را از بین ببرد. امروزه از این ماده به عنوان یک وسیله بهداشتی در برنامه مراقبت روتین پوست استفاده می شود که می تواند همچنین به سلامت پوست و از بین بردن سلول های پوستی مرده در سطح آن کمک کند. از این ماده می توان برای بستن و پاکسازی منافذ و متعادل سازی PH استفاده نمود که در کل شرایط پوست صورت را برای جلوگیری از جوش و آکنه به سطح مطلوبی می رساند.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر نوع دیگری از محصولات بهداشتی است که به عنوان پاک کننده صورت به کار رفته و از مولکول های سورفکتانت ساخته شده است. این محصول نیازی به آبکشی ندارد و شما می توانید با استفاده از این ماده و آغشته کردن پد های مخصوص آرایشی از قدرت پاک کنندگی آن بر روی صورت و دست ها جهت پاک کردن مواد آرایشی استفاده کنید و آلودگی ها و چربی های اضافی را از پوست خود پاک نمایید. این ماده می تواند برای کسانی که پوست خشک دارند بسیار مناسب باشد زیرا خاصیت آبرسانی دارند و می توانند PH پوست را متعادل سازی نمایند. همچنین میسلار واتر ها ناخالصی های اضافی پوست را حذف کرده و موجب زیبایی و نرمی پوست می شوند.

تفاوت بین تونر و میسلار واتر

به طور کلی می توان گفت اولین و مهمترین تفاوت بین تونر و میسلار واتر ساختار و مواد تشکیل دهنده آنها هستند. به عنوان مثال می توان این تفاوت بین تونر و میسلار واتر را در هنگام استفاده از میسلار واتر ها با روغنی شدن پوست مشاهده نمود که این ساختار روغنی در تونر ها وجود ندارد. تفاوت بین تونر و میسلار واتر در مورد دوم شیوه استفاده آن است که معمولا در تونر ها، بعد از شستشوی صورت از این ماده استفاده می شود ولی در میسلار واتر ها نیازی به شستشوی صورت نیست و یا می توان از این ماده قبل از شستشوی صورت استفاده نمود. تفاوت دیگر آن است که برخلاف میسلار واتر که باید بعد از شستشو با آب صورت را بشویید، تونر نباید شسته شده و باید روی صورت بماند.

بررسی تفاوت بین تونر و میسلار واتر

از دیگر تفاوت بین تونر و میسلار واتر همچنین می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • میسلار واتر ها تنها برای پاک کردن آلودگی های صورت استفاده می شوند در حالیکه تونر می تواند برای تنظیم PH پوست نیز به عنوان یکی دیگر از کاربردهای رایج استفاده شود.

 • تفاوت بین تونر و میسلار واتر آن است که تونر ها می توانند بسته به مدل های مختلفی که دارند، کاربرد های مختلفی داشته باشند اما میسلار واتر ها تنها یک کاربرد دارند.

 • ساختار میسلار واتر ها از آب و مولکول های ریز روغن درون آنها تشکیل می شود که این ساختار تونر ها وجود ندارد.

 • همچنین می توان گفت تونرها پاکسازی پوست را به صورت عمیق تری انجام می دهند و اگر صورت شما دارای آلودگی باشد پنبه ای که آغشته به تونر می شود کثیف شده و به وضوح قابل دیدن است. به همین خاطر است که معمولا از تونر ها بعد از شستشوی صورت با پاک کننده های دیگر به کار می رود تا آلودگی هایی که این شوینده ها نتوانستند پاک کنند را حذف کند.

فرق تونر و میسلار واترفرق تونر و میسلار واتر 

جمع بندی

در حالت کلی در یک جمع بندی در رابطه با تفاوت بین تونر و میسلار واتر باید گفت میسلار واتر ها و تونر ها از محصولات بهداشتی و پاک کنندگی صورت هستند. میسلار واتر ها که با نام Micellar Water نیز شناخته می شوند محلولی پاک کننده برپایه آب است که الکل و پارابن در آن وجود ندارد. از این محصول برای آبرسانی پوست و پاک کردن پوست استفاده می شود. همچنین تونر ها که با نام تونیک نیز شناخته می شوند شوینده هایی بر پایه آب هستند که معمولا از آن برای تنظیم PH یا خاصیت اسیدی و باز بودن برای پوست استفاده می شود و از آنها بعد از شستشوی صورت با شوینده های دیگر استفاده می شود. 

تفاوت های این دو محصول آرایشی و بهداشتی بیشتر در:

 • قدرت پاک کنندگی: که تونر ها در این قسمت بهتر عمل کرده و می توان از آن بعد از شستشوی صورت با پاک کننده های دیگر استفاده کرد.

 • ماده و ساختار تشکیل دهنده مواد: همانطور که گفتیم، میسلار واتر ها ساختار روغنی در کنار آب دارند که ممکن است پوست بعد از استفاده از این ماده، کمی روغنی به نظر برسد اما تونر ها تنها بر پایه ساختار آب بوده و روغنی نیستند.

 • زمان مصرف: همانطور که گفتیم زمان مصرف میسلار واتر ها قبل از شستشو با آب و زمان مصرف و استعمال تونر ها بعد از شستشو با دیگر پاک کننده ها است.

 • کاربری: تونر ها انواع مختلفی دارند و با توجه به مدل های آنها، از آن برای کاربردهای دیگری به غیر پاک کردن صورت و دست ها نیز استفاده می شود و این می تواند از جمله تفاوت بین تونر و میسلار واتر باشد.

نکاتی مهم در استفاده از پاک کننده ها

در استفاده از مواد بهداشتی باید به نکات زیر توجه شود:

 • پاک کردن دست و صورت باید با استفاده از دستمال های مرطوب و مواد پاک کنندگی بدون الکل انجام شود.

 • باید با توجه به نوع پوستی که دارید (خشک یا مرطوب)، از پاک کننده های خاص خود استفاده کنید.

 • بهتر است بعد از استفاده از میسلار واتر ها، صورت خود را با آب و ژل های مخصوص شستشو کاملا بپوشانید.

 • مواد آرایشی و بهداشتی را از مراکز معتبر با درج نشان صحت و سلامت تهیه کنید.

شرکت تالگو پاریس با ارائه بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی که از بهترین مواد طبیعی و معدنی تشکیل شده است، در خدمت شما می باشد.

مهم ترین تفاوت های تونر و میسلار واترمهم ترین تفاوت های تونر و میسلار واتر 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
  رضایت مشتریان
  رضایت مشتریان
  ارائه آموزش‌های به‌روز
  ارائه آموزش‌های به‌روز
  ضمانت خدمات
  ضمانت خدمات
  تحویل سریع محصولات
  تحویل سریع محصولات
  نماینده رسمی برند تالگو
  نماینده رسمی برند تالگو
  6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs