ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

استفاده و کاربردهای دستمال های مرطوب کننده

24 مهر ، 1402
موسسه تالگو پاریس

هر آنچه که باید درباره دستمال‌ های مرطوب کننده بدانید 

کاربردهای دستمال های مرطوب کننده، متناسب با موقعیت و نیاز افراد متفاوت و گسترده است. این محصول بسیار کاربردی است و در بین عموم یک شئ شناخته شده است. همه افراد با این محصول آشنایی دارند. کاربردهای دستمال های مرطوب کننده، حتی در مکان های اداری و تجاری و صنعتی مورد استفاده است. این دستمال مرطوب کننده ررا ممکن است در هر جایی ببینیم: درجیب آقایان و خانم ها، در کیف نوجوانان، در ساک مادران بچه دار، روی میز آرایش خانم ها و غیره.

نکات مهم در مورد استفاده از دستمال مرطوب نکات مهم در مورد استفاده از دستمال مرطوب  

دستمال مرطوب

دستمال مرطوب، دستمالی است که یک بار مصرف و دارای رطوبت است. در انواع مختلفی تولید می شود که معمولا معطر است و بوی خوشی دارد. این دستمال تقریبا می توان گفت که یک دستمال ضروری در زندگی روزمره ما انسان ها است و برای تمیز کردن پوست و بدن و حتی سطوح از آن می توان استفاده کرد.

جنس دستمال مرطوب

این دستمال پر مصرف، جنسی همانند حوله دارد و از آن به عنوان دستمال ضد عفونی کننده هم یاد می شود. به صورت قطعه ای در بسته بندی آن تولید می شود. این دستمال ها در داخل بسته بندی آن، مرطوب هستند و برای استفاده راحت تر از این دستمال ها، به طور تا شده و تکه تکه شده و منظم روی یکدیگر قرار گرفته اند تا مصرف کننده بتواند به آسانی از آن استفاده کند. گاهی اوقات هم جنس این دستمال ها را از کاغذ و بافت و یا پارچه می سازند. دستمال های مرطوب کننده به راحتی آلودگی را جذب می کنند و باعث تمیزی سطوح می شوند. به طور قطعی می توان گفت که این دستمال های مرطوب کننده، انتخاب بهتر و مناسب تری نسبت به دیگر دستمال های پارچه ای و مایعات تمیز کننده، برای تمیز کردن گرد و غبار و سطوح است. دلیل بوی خوب این دستمال های مرطوب کننده، افزودن لوسیون ها و نرم کننده ها به این محصول است.

انواع دستمال های مرطوب کننده

دستمال های مرطوب کننده، بسیار پرکاربرد و محبوب در بین مردم است. مخصوصا مادرانی دارای نوزاد هستند و افرادی که اهل آرایش کردن هستند. کاربردهای دستمال های مرطوب کننده در 3 مورد بیشترین استفاده را دارند از جمله:

  • کاربردهای دستمال های مرطوب کننده برای مراقبت ها و نظافت های شخصی
  •  کاربردهای دستمال های مرطوب کننده برای تمیزی سطوح و وسایل منزل
  • کاربردهای دستمال های مرطوب کننده در تمیز کاری کار های صنعتی

آشنایی با انواع دستمال مرطوب و ویزگی های آنآشنایی با انواع دستمال مرطوب و ویزگی های آن 

کاربردهای دستمال های مرطوب کننده

کاربرد دستمال مرطوب برای کودکان: از دستمال مرطوب برای تمیز کردن نوزادان و کودکان که معمولا پوست حساسی دارند، استفاده می شود. دستمال مرطوب بچه ها در ظروف پلاستیکی مخصوصی تولید می شود. این ظروف مخصوص پلاستیکی، دستمال را مرطوب نگه می دارد و استفاده از آن را راحت تر کرده است. 
پد های پاک کننده آرایشی: پد های پاک کننده آرایشی، از اسفنج های فیبری تولید شده اند. که برای مصرف های مخصوص قرار گرفته شده است. این دستمال ها را به الکل و آب و مواد دیگری آغشته می کنند. در حال حاضر انواع متفاوتی از این پد های پاک کننده تولید و پخش می شوند از جمله آن می توان به: پد های پاک کننده آرایشی و پد های مخصوص ضد لک و ضد آکنه اشاره کرد که به آنها سالیسیلیک اسید و انواع ویتامین ها با خواص درمانی می افزایند. پد های ضد عفونی کننده برای جلوگیری از ایجاد عفونت هستند که آنها را به الکل آغشته می کنند و در بسته بندی های استریل قرار می دهند که در هنگام تزریق آمپول و برای درمان زخم ها استفاده می شود. این پد های الکلی باید در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد. استفاده از دستمال های مرطوب، بسیار مقرون به صرفه و قیمت آن از نظر اقتصادی مناسب است. استفاده از این دستمال ها در مصرف آب به مقدار3 برابر صرفه جویی می شود. همچنین آلودگی آب را به میزان 4 تا 7 برابر کمتر می کند. از استفاده های دستمال مرطوب در خانه، می توان به تمیز کردن آشپزخانه و چربی زدایی آن، استفاده از دستمال مرطوب برای حمام، دستمال مرطوب برای سرویس های غذا خوری و سطوح از جنس شیشه، دستمال مرطوب های مخصوص برای تمیز کردن و مراقبت از ماشین ها اشاره کرد.

کاربردهای دستمال های مرطوب کننده آرایشی و بهداشتی

دستمال های مرطوبی که به الکل آغشته می شوند، برای پاک کردن آرایش و ناخن ها مناسب اند. دستمال مرطوب های ضد پیری و ضد آکنه، جزء این دسته هستند. خانم هایی که به آرایش کردن علاقه زیادی دارند، استفاده از این دستمال مرطوب ها بسیار مناسب است و می توانند با استفاده از آن بهره کافی را ببرند. دستمال مرطوب های بهداشتی و نظافتی معمولا برای توالت و تمیز کردن بدن و همچنین دست و پاها استفاده می شود. دستمال های مرطوب در ظرف بزرگی قرار می گیرند، که درب دار است و برای مرطوب ماندن دستمال ها در ظرف، درب ظرف در هنگام بستن، کیپ می شود. از این دستمال مرطوب ها برای از بین بردن عرق و آلودگی در سطح پوست استفاده می شود. برای پاکسازی پوست بسیار مناسب است. استفاده از دستمال مرطوب های آرایشی و بهداشتی، این قابلیت را دارند که بدون آبکشی، آرایش روی پوست را تمیز کند.

دستمال مرطوب برای حیوانات خانگی

استفاده از دستمال مرطوب برای مراقبت کردن و نگهداری از حیوانات خانگی، بسیار پر کاربرد است. از انواع استفاده های آن می توان به: کاربردهای دستمال های مرطوب کننده برای تمیز کردن گوشه چشم حیوانات، کاربردهای دستمال های مرطوب کننده برای تمیزی گوش یا دندان های سگ، گربه و پرندگان اشاره کرد. تالگو پاریس با ارائه بهترین خدمات و محصولات زیبایی و درمانی در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

نکات مهم در مورد استفاده از دستمال مرطوب مزایا و معایب دستمال های مرطوب 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs