ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟

04 خرداد ، 1402
موسسه تالگو پاریس

آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ این سوالی است که برای بسیاری پیش آمده است. محافظت از پوست صورت در برابر اشعه خورشید با استفاده از محصولات محافظتی پوست، مانع از آفتاب سوختگی و پیری زودرس پوست می شود. پماد زینک اکساید یک فیلتر محافظ برای پوست می باشد که برخی از آن به عنوان ضد آفتاب استفاده می کنند. در این مقاله سعی داریم در مورد اینکه آیا پماد زینک اکساید مانند کرمهای ضد آفتاب می تواند پوست را در برابر اشعه UVA و UVB خورشید محافظت کند بپردازیم. برای بالا رفتن اطلاعات خود، ما را در این مقاله همراهی کنید.

محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید

برای اینکه پوستی صاف، شاداب و بدون چین و چروک داشته باشیم، نیاز است از پوست خود در مقابل عواملی چون نور خورشید محافظت کنیم. برای محافظت از پوست خود انواع کرمهای ضد آفتاب وجود دارند که میتوان از آنها استفاده کرد. اما برخی این سوال برایشان پیش آمده است که آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ برای اینکه به پاسخ این سوال پرسید، شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می کنیم.

محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید

محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید

پماد زینک اکساید چیست؟

برای اینکه بدانید، آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ نیاز است ابتدا شناختی بر روی پماد زینک اکساید داشته باشید. زینک موجود در پماد یک ماده معدنی می باشد که در درمان سوختگی، قرمزی پوست، آفتاب سوختگی، سوزش پوست و حساسیتهای پوستی کاربرد دارد و در برخی بیماری ها مانند، تسکین خارش و سوزش مقعد که بر اثر بواسیر به وجود می آید نیز کاربرد دارد. پماد زینک اکساید یک پماد موضعی می باشد که به عنوان یک لایه محافظت کننده و ترمیم کننده عمل می کند.

پماد زینک اکساید

پماد زینک اکساید

آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟

اگر جزو افرادی هستید که تا بحال از پماد زینک اکساید بجای کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید و یا قصد دارید استفاده کنید به پاسخ این سوال که آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ توجه کنید. واقعیت آن است که هرگز نمی توان فواید بی نظیر پماد زینک اکساید در درمان مشکلات پوستی را منکر شد، برای مثال، پماد زینک اکساید لکه های به جا مانده از جوشها را درمان می کند، آفتاب سوختگیهای پوست را ترمیم می کند، سوختگیهای کودکان ناشی از پوشک را درمان می کند، قرمزی و التهاب بعد از لیزر را درمان می کند و در درمان جوش، آکنه و اگزما نیز بسیار موثر می باشد. برای رسیدن به پاسخ سوال شما، ابتدا باید تفاوت کرم ضد آفتاب را با پماد زینک اکساید را شرح دهیم.

استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب

استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب

تفاوت بین کرم ضد آفتاب با پماد زینک اکساید

با بررسی تفاوت بین کرمهای ضد آفتاب و پماد زینک اکساید متوجه خواهیم شد که آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟

در پماد زینک اکساید ماده ای به نام پترولاتوم وجود دارد که از آن در شمع سازی، وازلین و صمغ استفاده می شود. هر گاه از پماد زینک اکساید به قصد ضد آفتاب استفاده شود، پماد بر روی پوست خواهد ماسید و حس سنگینی بر روی پوست ایجاد می کند و شستن آن از روی صورت کار راحتی نمی باشد. پماد زینک اکساید به دلیل چرب بودن بر روی پوست پخش و جذب نمی شود به همین دلیل نمی تواند محافظ خوبی برای پوست در برابر اشعه مضر خورشید باشد.

مطالب بیشتر را دنبال کنید

کرمهای ضد آفتاب به سادگی بر روی پوست پخش می شوند و پس از گذشت زمان کوتاهی جذب پوست می شوند و یک لایه محافظتی یکنواخت بر روی پوست ایجاد می کنند. امروزه شکل جدیدی از کرمهای ضد آفتاب را که به شکل ژل بوده است را تولید کرده اند که پس از استفاده به سادگی به پوست جذب می شوند و دیگر حالت سفید و کرم مانند را ندارند. کرمهای ضد آفتاب به دلیل اینکه در ساعتهای طولانی از روز استفاده می شوند، باید بافتی سبک داشته باشد تا احساس خستگی در پوست ایجاد نکنند، اما پماد زینک اکساید بر خلاف گرمهای ضد آفتاب قابلیت جذب و پخش شدن را ندارد و فاکتور اصلی ضد آفتاب بودن آن که SPF است را ندارد و نمیتوان به عنوان ضد آفتاب از آن استفاده کرد.

تفاوت کرم ضد آفتاب با پماد زینک اکساید

تفاوت کرم ضد آفتاب با پماد زینک اکساید

فواید دیگر پماد زینک اکساید برای پوست

با پاسخگویی به این سوال که آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ به این نتیجه رسیدیم که پماد زینک اکساید گزینه مناسبی برای محافظت از پوست در برابر اشعه مضر خورشید نمی باشد، اما از فواید دیگر آن نمی توان غافل شد، برای مثال، پماد زینک اکساید در درمان آفتاب سوختگی، جلوگیری از جوش زدن پوست، رفع بوی بد زیر بغل، بهبود التهابات پوستی، سوختگی بین پای کودکان، رفع التهاب و قرمزی بعد از لیزر، درمان اگزما و آکنه و در بسیاری از مواردی که به پوست مربوط می باشد تاثیر بسزایی دارد.

فواید دیگر پماد زینک اکساید برای پوست

فواید دیگر پماد زینک اکساید برای پوست

جمع بندی مطلب از اینکه آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟

آیا امکان استفاده از پماد زینک اکساید به جای ضد آفتاب وجود دارد؟ همانطور که در این مطلب بیان کردیم، اگر از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت نشود به مرور شاهد آفتاب سوختگی، افتادن چین و چروک و .... بر روی پوست خواهیم بود. هرگز سعی نکنید از پماد زینک اکساید بجای کرم ضدآفتاب استفاده کنید، به دلیل اینکه پماد زینک اکساید مانند گرم ضد آفتاب به سادگی بر روی پوست پخش و جذب نمی شود و باعث می شود احساس سنگینی بر روی پوست خود داشته باشید و علاوه بر اینها فاکتور اصلی که SPFموجود در کرم ضد آفتاب است در پماد زینک اکساید وجود ندارد، در نهایت نتیجه میگیریم که پماد زینک اکساید هرگز عملکرد کرم ضد آفتاب را ندارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
ارائه آموزش‌های به‌روز
ارائه آموزش‌های به‌روز
ضمانت خدمات
ضمانت خدمات
تحویل سریع محصولات
تحویل سریع محصولات
نماینده رسمی برند تالگو
نماینده رسمی برند تالگو
6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs