ClickCease
تالگو آموزش مراقبت های پوست و زیبایی جوان سازی پوست صورت skin care

ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

12 مهر ، 1402
موسسه تالگو پاریس

در دوره بارداری از چه ضد آفتابی استفاده کنیم؟

ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری یکی از لوازم مراقبت از پوست است که علت استفاده از آن را می توان حساس شدن پوست در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی دانست که در این صورت باید از ضد آفتاب هایی مخصوص زنان باردار، جهت جلوگیری از آسیب رساندن به پوست توسط نور خورشید و دیگر پرتو ها استفاده کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به دوران بارداری و بررسی ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری بپردازیم.

دوره بارداری

حاملگی یا بارداری، بازه زمانی است که سلول های تخمک آزاد می شوند و توسط اسپرم ها بارور می گردند. این دوره با نشانه هایی همچون حساس شدن پستان ها، تهوع، عقب افتادن پریودی، افزایش میزان ادرار، هوس غذایی، سوزش سردل، نوسانات خلقی و... همراه است که رفته رفته می توان تغییرات ظاهری را در بدن مادر شاهد بود. این دوران معمولا به سه دوره سه ماهه تقسیم بندی می شود که در هر دوره اتفاقات خاصی به وقوع می پیوندد و در نهایت به تولد نوزاد ختم می گردد. 

گزینه های مناسب کرم ضد آفتاب برای بارداریگزینه های مناسب کرم ضد آفتاب برای بارداری 

مراقبت های دوران بارداری

همانطور که گفتیم، دوران حاملگی، دوره حساسی است که نیازمند مراقبت و توجه بیشتری می باشد. مراقبت های دوره حاملگی را می توان مواردی از قبیل تغذیه مناسب و عادت های خوب دانست. برای سپری کردن دوره بارداری، پیشنهاد می شود تا به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به سابقه بیماری های شما، نمونه خون و ادرار، میزان آهن بدن، پروتئین، قند خون و... تشخیص داده شده و توصیه هایی را نیز دریافت کنید. یکی از مراقبت هایی که در دوران بارداری باید انجام شود، استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری است تا از تغییرات پوستی محافظت شود. برخی از تغییرات پوستی که در دوران بارداری با آن مواجه می شوید، می تواند شامل تیرگی پوست، ترشحات عروقی و غددی، خال ها و قرمزی پوست باشد که در اثر تغییرات هورمونی و متابولیک افراد است. با این تغییرات، افراد می توانند از وسایل و لوازم مراقبت بهداشتی برای پوست استفاده کنند.

ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

همانطور که در قسمت قبل هم گفتیم، پوست یک زن باردار، ممکن است در غالب موارد در اثر تغییرات هورمونی دچار تغییرات شود که این تغییرات منجر به حساسیت پوست مادر می گردد. این حساسیت چیزی است که باید از آن مراقبت شود. این حساسیت پوست می تواند منجر به ایجاد لک یا قرمزی در پوست در اثر عوامل بیرونی شود. یکی از مهم ترین عوامل بیرونی را می توان نور آفتاب دانست که این مورد به خصوص برای زنان بارداری که مشمول وظیفه هستند و یا شغلی دارند که در معرض آفتاب قرار می گیرند، موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود. به همین خاطر، یکی از وسایل مراقبتی را می توان ضد آفتاب مناسب برای دوران حاملگی دانست که در ادامه به توضیحات آن می پردازیم.

انواع ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

استفاده از ضد آفتاب بهترین راه حل برای محافظت از پوست در برابر پرتو های uv یا ماورای بنفش است که دارای طیف های مختلفی می باشد. به طور کلی می توان گفت ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری با دو نوع پوشش از پوست محافظت می کند که:

 • نوع اول فیلتر فیزیکی است که با به وجود آوردن لایه صیقلی بر روی پوست و بازتاب نور ایجاد می شود.

 • نوع دوم فیلتر شیمیایی است که با افزودن ترکیباتی شیمیایی برای حفظ نور خورشید، از پوست محافظت می کند.

اما ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا آن را انتخاب کنیم؟ در قسمت بعد به این موضوع پاسخ می دهیم.

استفاده از کرم ضد آفتاب در دوران حاملگیاستفاده از کرم ضد آفتاب در دوران حاملگی 

ویژگی های یک ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

از جمله این ویژگی ها می توان گفت:

 • برای انتخاب ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری، لازم است تا طیف گسترده ای از اشعه های uva , uvb از پوست شما محافظت شود که غالب محصولاتی که در بازار هستند، تنها از پرتو ماورای بنفش محافظت می کنند.

 • ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری باید عاری از اکسی بنزون باشد زیرا این مواد شیمیایی می توانند جذب خون شده و استفاده بیش از اندازه از آن کاملا مضر است.

 • اس پی اف یا SPF 30: یکی دیگر از شاخصه های ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری را می توان ضد آفتاب SPF 30 و بین 30-50 دانست که در واقع این نوع از کرم ها، محافظت خوبی در برابر نور خورشید از خود دارند.

 • ضد آفتاب های مناسب به صورت معدنی یا فیزیکی ساخته می شوند که از پوست به صورت کامل در برابر اشعه خورشید محافظت نموده و از دی اکسید تیتانیومی یا اکسید روی ساخته می شوند.

 • در کرم های ضد آفتاب، از نمونه هایی که دارای لوسیون برای دفع حشرات است استفاده نکنید.

جمع بندی

در یک جمع بندی می توان گفت، دوره بارداری، دوره ای عموما 9 ماهه است که مادر در این دوره، نیاز به مراقبت های فیزیکی و احساسی دارد. یکی از این مراقبت ها، مراقبت و توجه به پوست است که معمولا در دوران بارداری بر اثر تغییرات هورمونی دچار تفاوت هایی می شود. این تغییرات می توانند منجر به حساس شدن پوست به ویژه در برابر نور آفتاب شوند که در این صورت، استفاده از کرم های ضد آفتاب توصیه می شود. اما از آنجایی که زن حامله وضعیت متفاوتی دارد، باید از کرم های ضد آفتاب مناسب خودش استفاده کند که این نوع کرم ها، ویژگی های خاصی دارند که در قسمت قبل ذکر شد. همچنین قابل ذکر است که زنان باردار باید از کرم های زیر اجتناب کنند:

 • همانطور که گفتیم، دو ماده یکی اکسی بنزون یا Oxybenzone و دیگری ماده ای به نام رتینیل پالمیتیت (Retinyl palmitate) باید از موادی باشد که در ضد آفتاب زنان باردار وجود نداشته باشند زیرا این مواد می توانند تغییرات هورمونی را شدت بخشیده و آسیب های پوستی را افزایش دهند.

 • همچنین موادی که دارای ماده رتینول هستند شامل رتینول، رتینول استات و رتینول لینولئات استفاده نشود.

کرم های ضد آفتاب مناسب برای زنان باردارکرم های ضد آفتاب مناسب برای زنان باردار 

شرکت تالگو فرانسه با ارائه بهترین محصولات مراقبت از پوست به شما زیبایی و سلامت شما کمک می کند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  چرا تالگو پاریس انتخاب ایده‌آلی است؟
  رضایت مشتریان
  رضایت مشتریان
  ارائه آموزش‌های به‌روز
  ارائه آموزش‌های به‌روز
  ضمانت خدمات
  ضمانت خدمات
  تحویل سریع محصولات
  تحویل سریع محصولات
  نماینده رسمی برند تالگو
  نماینده رسمی برند تالگو
  6LfwmDgaAAAAAGLBzHo7nwPG38UHAUD7AwqD50cs